Ogłoszenie

40 lat od wprowadzenia Stanu Wojennego. Konkurs historyczno-literacki

Historia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśnickie Towarzystwo Regionalne we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Bystrzycy ogłosiła konkurs historyczny, który poświęcony upamiętnieniu wydarzeń związanych z okresem Stanu Wojennego (13.12.1981-22.07.1983) z okazji 40. rocznicy jego wprowadzenia. Prace można wysyłać do końca listopada.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu kraśnickiego, uczniów szkół średnich oraz osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu kraśnickiego.

Praca może mieć formę opowiadania, kartki z pamiętnika, reportażu, wywiadu lub innej formy literackiej na temat „ Historia sprzed lat” lub prezentacji multimedialnej w postaci filmu, wywiadu reportażu lub innej formy multimedialnej. Inspiracją do napisania pracy może być stara fotografia, inne  pamiątki  rodzinne  lub  usłyszana  historia,  które  łączą  się  z  konkretnymi  wydarzeniami historycznymi    np.  przodek  lub  krewny  będący  uczestnikiem.  Może  dotyczyć  także  lokalnego bohatera.

Prace można przesyłać w formie elektronicznej na adres jednego z organizatorów z dopiskiem „Historia sprzed lat” na adres jednego z organizatorów: Publiczna Szkoła Podstawowa w Bystrzycy, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Kraśnickie Towarzystwo  Regionalne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Najnowsze ogłoszenia