Ogłoszenie

Pracowałeś w Fabryce? Podziel się wspomnieniami

Historia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśnicka Fabryka Wyrobów Metalowych (obecnie Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A.) to pierwszy tego typu zakład w Polsce. To tu tworzył się przemysł łożyskowy w naszym kraju. Kraśniccy regionaliści, zainspirowani przez jednego z najstarszych żyjących pracowników tego zakładu, postanowili zebrać wspomnienia z pracy w zakładzie.

Swoje wspomnienia związane z pracą w kraśnickim zakładzie spisał i poprosił o publikację jeden ze starszych mieszkańców Kraśnika (ponad 95 lat) pan Czesław Zapała, który swoje całe życie zawodowe związał właśnie z kraśnicką fabryką. Pan Czesław zwrócił się też do członków KTR z prośbą o zebranie i utrwalenie podobnych historii (wspomnień).

- Jako lokalni regionaliści, również jesteśmy zainteresowani upowszechnienia wiedzy z tego okresu. Podpisaliśmy, jako KTR, umowę o współpracy z FŁT Kraśnik S.A. dzięki czemu możemy zgłębiać temat sięgając m.in. do archiwów chociażby fabrycznego "Życia FŁT". - piszą lokalni regionaliści.

- Chcielibyśmy historie związane z pracą w łożyskowym zakładzie ocalić od zapomnienia. Zachęcamy więc do podzielenia się nimi wszystkich tych, którzy chcieliby spisać lub opowiedzieć o swojej pracy w KFWM lub FŁT. Nie muszą to być tylko i wyłącznie wspomnienia, może ktoś ma jakieś fotografie, wyróżnienia oraz inne pamiątki. - namawia prezes KTR Hubert Trukan.

Kto chciałby się podzielić swoją historią pracy w Fabryce może skontaktować się z Towarzystwem: e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub telefonicznie 501 671 917.

Najnowsze ogłoszenia