Miasto zaczyna obchody "Cudu nad Wisłą"

Historia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już w najbliższą niedzielę rozpocznie się miejskie świętowanie setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Rozpocznie się ono od mszy św. i historycznego pikniku w Parku św. Jana Pawła II. Będzie też spacer po dawnych kraśnickich koszarach, bowiem pewną rolę odegrali w Bitwie Warszawskiej odegrali  późniejsi kraśniccy ułani.

Upamiętnienie "Cudu nad Wisłą" w Kraśniku odbędzie się w ramach realizacji projektu na jaki Centrum Kultury i Promocji wraz z partnerami pozyskała dofinansowanie z programu "Niepodległa". Rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, a wydarzenia związane z rocznicą pojawiać się będą praktycznie aż do końca września.

W nadchodzącą niedzielę 16 sierpnia świętowanie rozpocznie się od mszy św. w kościele WNMP po której o godz. 11.00 rozpocznie się piknik historyczny w Parku im. św. Jana Pawła II. Będą wojskowe grupy rekonstrukcyjne, pokazy i konkursy. Na godz. 12.00 zaplanowano spacer po kraśnickich koszarach pn. "Victoria 1920. Ułani i kozacy w Kraśniku".

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń związanych z obchodami rocznicy "Cudu Nad Wisłą" znajdziecie na plakacie poniżej.

Na zdjęciu 24 Pułku Ułanów, utworzony po wojnie z bolszewikami w 1920 r. źródło Narodowe Archiwum Cyfrowe