Będzie kolejne widowisko historyczne. Starostwo szuka statystów

Historia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Widowiska historyczne organizowane przez Powiat Kraśnicki od kilku lat cieszą się co roku bardzo dużym zainteresowaniem. Starostwo na ten rok szykuje kolejne, tym razem dotyczące wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. W związku z tym poszukiwani są statyści, którzy chcieliby w nim zagrać.

Były już widowiska dotyczące Bitwy Kraśnickiej z I wojny światowej, września 1939 roku i Podziemia Zbrojnego Ziemi Kraśnickiej. Kolejne będzie nosić tytuł „Pieczęć Niepodległości – Kraśniczanie w wojnie z Bolszewikami 1920 r.” i zaplanowane jest na 9 września. Podobnie jak w latach poprzednich poszukiwane są osoby, które chciałyby w nim zagrać.

- Zachęcamy miłośników oraz pasjonatów najnowszej historii Polski do współtworzenia widowiska historycznego! Poszukujemy osób do zagrania ról mieszkańców wsi i miast oraz innych postaci związanych z wydarzeniami z 1920 roku. Zapraszamy również osoby chętne do wcielenia się w postacie marszałka J. Piłsudskiego, gen. T. Rozwadowskiego i innych – informują organizatorzy.

Uczestnicy inscenizacji nie mogą co prawda liczyć na żadne honoraria, ale z pewnością udział w nim będzie bardzo ciekawym doświadczeniem.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod nr tel.: 81 826 17 92.


Zobacz też:
Podziemie zbrojne Ziemi Kraśnickiej. Widowisko historyczne znów przyciągnęło mieszkańców
Tamten Wrzesień - widowisko patriotyczno-historyczne przyciągnęło tłumy mieszkańców. Foto, Wideo


 

Zdjęcie na górze tekstu pochodzi z widowiska pt. Tamten Wrzesień. foto Wojciech Kozioł