Autobusem w przeszłość, czyli premiera książki "Historia komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim"

Historia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wycieczki po Kraśniku i okolicach śladami byłych linii autobusowych, możliwość przejażdżki zabytkowym autobusem, tematyczne wystawy, ale przede wszystkim premiera książki Maksyma Bratko, młodego mieszkańca Kraśnika, o historii komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie – to wszytko miało miejsce w minioną niedzielę. Nie bez powodu na prezentację publikacji wybrano ten akurat dzień. Dokładnie czterdzieści dwa lata temu, 22 lipca, swoja działalność rozpoczęło kraśnickie MPK.

Finał wczorajszej promocji książki miał miejsce na terenie dawnej bazy PKS przy ul. Konopnickiej w Kraśniku. O tym, jak powstawała książka i skąd zrodził się pomysł na jej napisanie podczas premiery opowiadał jej autor - Maksym Bratko.

- W tej publikacji starałem się poruszyć temat w taki sposób, by jak najbardziej zainteresować czytelnika. Na pewno ludzie, którzy w swoim życiu dużo korzystali z komunikacji publicznej, dojeżdżali autobusami do szkoły czy pracy, czytając ją będą mogli sobie trochę powspominać – przekonuje Maks Bratko, zaznaczając jednocześnie, że z pewnością nie jest to jeszcze zakończony temat.

Autor po słowach wstępu dziękował wszystkim, którzy pomagali i angażowali się zarówno podczas powstawania publikacji, jak również przy organizacji samej premiery.

 

 

Po prezentacji autorskiej odczytany został krótki referat napisany przez dr Dominika Szulca, historyka z PAN. Następnie, w związku z obchodzonym jubileuszem powstania MPK, krótką historię kraśnickiego przewoźnika zaprezentował obecny prezes miejskiej spółki Grzegorz Mazurek.

Na zakończenie spotkania była prezentacja multimedialna, po której rozbłysło światełko pamięci poświęcone osobom, które związane były z kraśnicką komunikacją, a odeszły już do wieczności.

 

 

Osoby chętne mogły też nabyć publikację wraz z dedykacją pd autora.

 

Nasze zdjęcia z wczorajszego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj.