Od poniedziałku ruszają miejskie przedszkola

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W związku z potrzebami jakie zgłaszała część rodziców od poniedziałku 18 maja wznawiają działalność, w ograniczonym zakresie, miejskie przedszkola. We wszystkich placówkach będzie przebywało 56 dzieci, a od 25 maja - 110 dzieci.

Zanim jednak dzieci znów wrócą do swych placówek rodzice będą musieli zapoznać się z nowymi warunkami i podpisać specjalne oświadczenia.

- Z naszej strony podjęte zostały niezbędne środki ostrożności w oparciu o wytyczne służb sanitarnych i ministerstwa edukacji – mówi burmistrz Wojciech Wilk. - Za bezpieczeństwo i zapewnienie higienicznych warunków pobytu w przedszkolu odpowiada dyrektor, jednak rodzice muszą mieć pełną świadomość obowiązujących zasad bezpieczeństwa – dla dobra swoich pociech. Dlatego decydując się na oddanie dzieci pod opiekę przedszkolom, rodzice podpisują oświadczenia o zapoznaniu się z zasadami organizacji opieki nad dziećmi obowiązującymi w naszych placówkach w czasie epidemii i akceptacji tych zasad oraz ich przestrzeganiu.

W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci rodziców pracujących. 

Każde przedszkole zostało zaopatrzone w środki higieniczne potrzebne do bieżącego funkcjonowania oraz indywidualne środki ochrony osobistej dla pracowników. Opracowana została procedura bezpieczeństwa pobytu dzieci w okresie pandemii. Ponadto opracowane zostały procedury dotyczące m.in. przyjmowania i odbioru dziecka z przedszkola, objawów sugerujących chorobę Covid-19 u dzieci lub personelu, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, z dokładnym  harmonogramem wykonywania tych czynności.

- Jeśli w kolejnych dniach rodzice podejmą decyzję o powrocie swoich dzieci do przedszkoli, prosimy o kontakt telefoniczny z właściwą placówką. Dopiero po zapoznaniu się z procedurami i podpisaniu oświadczeń będzie możliwe oddanie dziecka pod opiekę w przedszkolu - informują urzędnicy z UM.