Pierwszaki z „Piątki” już pełnoprawnymi uczniami swojej szkoły. Foto

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ze szkolnymi murami mają do czynienia już od początku września, ale prawdziwymi członkami społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku stali się wczoraj. Pierwszoklasiści w czwartek 7 listopada złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Zanim jednak ten akt nastąpił młodzi uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym. Były śpiewy, tańce, ale także prezentacja tego czego już nauczyli się przez dwa pierwsze szkolne miesiące między innymi z matematyki, przyrody, przedmiotów humanistycznych. Każdy z występów nagradzany był gromkimi brawami licznie zgromadzonych rodziców, dziadków i zaproszonych gości.

 

 

Z życzeniami i gratulacja dla pierwszaków oraz ich nauczycieli i rodziców przyjechali między innymi Krzysztof Babisz – kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Kraśnik, przewodniczący Rady Rodziców i dyrektor kraśnickiego MOSiR Rafał Tomiło oraz dyrektorki przedszkoli z dzielnicy fabrycznej miasta. Oficjalnego pasowania na uczniów dokonał dyrektor placówki Waldemar Wieczorek.

 

 

Po części oficjalnej na dzieci, już w ich klasach, czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Naszą obszerną fotogalerię ze ślubowania pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 5 możecie obejrzeć tutaj.