Burmistrz Urzędowa wręczył stypendia najlepszym

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piątek 25 października miało miejsce uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza Urzędowa za wybitne osiągnięcia w nauce, w sporcie i w kategorii artystycznej. Trafiły one do 85 uczniów mieszkających na terenie gminy Urzędów, uczęszczających zarówno do szkół z terenu gminy, jak również spoza jej obszaru.

Uroczystość odbyła się w Ośrodku Kultury w Urzędowie. Stypendia najlepszym uczniom wręczył burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski oraz Kazimierz Jagiełło, Przewodniczący Rady Miejskiej w Urzędowie.

- Aby się tu znaleźć trzeba było umiejętnie połączyć indywidualne zdolności i ciężką pracę, bowiem wszyscy wiemy, że takie osiągnięcia nie przychodzą same. Po prostu trzeba na nie zapracować. Ta dość długa lista tegorocznych stypendystów to właśnie efekt ciężkiej pracy – was uczniów, ale również współpracy pomiędzy nauczycielami, rodzicami, dyrektorami szkół, a także samorządem gminy – podkreślał w swoim wystąpieniu Paweł Dąbrowski burmistrz Urzędowa. - Gratuluję zarówno Wam, jak i waszym rodzicom. Jesteśmy z was dumni. Stanowicie wspaniałą wizytówkę naszej gminy, za co serdecznie wam dziękuję – zakończył Burmistrz Urzędowa.

Samą uroczystość wręczania stypendiów oraz listów gratulacyjnych dla rodziców wyróżnionych uczniów wzbogaciły występy artystyczne.

Fotorelacje z uroczystości można obejrzeć na naszej stronie.