Spice Gears jako reprezentanci Polski na robotycznych Mistrzostwach Świata w Dubaju

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

180 krajowych reprezentacji w najbliższy weekend w Dubaju zmierzy się w robotycznych Mistrzostwach Świata. Będzie wśród nich nich także biało-czerwona drużyna. Tworzą ją młodzi robotycy z zespołu Spice Gears Team 5883 z Powiatu Kraśnickiego.

Nasza młodzież i ich mentorzy już są w Dubaju. Konkurencja będzie duża, ale Spice Gears rywalizacji się nie boją. Mają już kilkuletnie doświadczenie w tego typu zawodach. W 2017 roku zdobyli w Waszyngtonie wicemistrzostwo świata, a przed rokiem przywieźli brązowy medal w najbardziej prestiżowej kategorii - Albert Einstein Award for International Excellence oraz Safety Award z FIRST Global Challenge w Meksyku. Nie można też zapominać o zwycięstwach i nagrodach wywalczonych podczas First Robotics Competition w Chinach i w Turcji.

  

 

- Zadaniem naszego robota będzie zbieranie i umieszczanie w odpowiednich miejscach piłek o różnej średnicy. Na koniec robot ma się podciągnąć i przez pięć sekund wisieć po wyłączeniu. - tłumaczy Dariusz Głuchowski. Wszystkie startujące w mistrzostwach ekipy mają te same szanse. Każdy na świecie budował robota z tych samych części – wyjaśniał jeszcze podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim mentor drużyny Dariusz Głuchowski.

Robot, z którym Spice Gears polecieli do Dubaju, powstawał przez dwa miesiące. To jak prezentuje się w ruchu możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

 

 

Wspomniana konferencja nieprzypadkowo odbyła się w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim. Samorząd województwa to jeden z ważniejszych sponsorów naszej drużyny. Wspierają ją także samorząd powiatowy, Miasto Kraśnik oraz różne firmy i instytucje. Zarówno finansowo, jak i merytorycznie czy sprzętowo.

- Spice Gears to nasz tegoroczny Ambasador Województwa Lubelskiego i flagowa marka. Cieszę się, że ci młodzi pasjonaci robotyki promują nas na całym świecie. Będziemy mocno trzymać kciuki za ich sukces w Dubaju – przekonywał podczas spotkania marszałek Jarosław Stawiarski.

My również życzymy powodzenia. 


Zobacz też:
Spice Gears już w Detroit. Powalczą w finałach FRC
Dublet Spice Gearsów w Turcji
Spice Gears nie zwalniają tempa. W Szanghaju też wygrali
Nasi robotycy wracają z FIRST Global Challenge z medalem i nagrodą
Po Chinach przyszedł czas na Meksyk. Nasi młodzi robotycy na FIRST Global Challenge 


 

foto Piotr Wójcicki/UMWL, wideo za Spice Gears