Po raz pierwszy w szkolnych ławkach. Nowi uczniowie przywitani w SP 5

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podobno wszystko co dobre kiedyś się kończy. Mowa oczywiście o wakacjach, ale przecież w szkole też może być fajnie. Szczególnie jeśli jest to na przykład kraśnicka Szkoła Podstawowa nr 5. Dzisiaj z nowymi koleżankami i kolegami, wychowawczyniami oraz z „Piątką” właśnie przywitali się m.in. zerówkowicze i pierwszoklasiści.

Dla nich spotkanie z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbyło się w szkolnym budynku przy al. Niepodległości. Tam przez najbliższe 3, bądź 4 lata w przypadku uczniów klasy zerowej, będą oni zdobywać szkolne doświadczenia. Zebranych w sali gimnastycznej uczniów i ich rodziców, dziadków bądź opiekunów przywitali Krzysztof Babisz - kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM Kraśnik, dyrektor szkoły Waldemar Wieczorek oraz przewodniczący Rady Rodziców Mariusz Albin.

 

 

- Mam nadzieję, że odnajdziecie się dobrze w naszej szkole. Teraz jest jeszcze może małe zaniepokojenie, bo dużo nowych twarzy dookoła, ale już za kilka dni będziecie stanowili fajną, zgraną grupę. Mam nadzieję, że rozpoczynając dzisiaj tę długą wędrówkę, w czasie której będziecie pogłębiali swoją wiedzę, dotrzecie do jakiegoś celu, który może w tej chwili nie jest jeszcze określony. Pamiętajcie, że nie ma żadnych limitów, nie ma żadnego ograniczenia w spełnianiu swoich marzeń – mówił do nowych uczniów dyrektor Waldemar Wieczorek.

Kierownik Babisz zaapelował z kolei do rodziców o współpracę ze szkołą.

- To jest też wasza szkoła. Zadaniem szkoły jet edukacja, a państwo współpracując pomagacie w edukacji swoich dzieci. Zadaniem państwa jako rodziców jest wychowanie, a szkoła ma państwa w tym wspomagać. Jeszcze jest jedna rola – opiekuńcza. Wtedy kiedy państwo pracujecie jest do dyspozycji świetlica. My nauczyciele, organ prowadzący staramy się stworzyć dla dzieci jak najlepsze warunki, ale żeby to oddziaływanie było bardzo dobre musi być współpraca z rodzicami. Do tego do państwa zachęcam. Na co dzień do kontaktu z wychowawczyniami klas, a jak są inne potrzeby z dyrekcją szkoły i radą rodziców – podkreślał Krzysztof Babisz.

Swoich młodszych koleżanki i kolegów przywitali też krótkim występem artystycznym uczniowie klasy IIa.

 

 

Po przywitaniach i życzeniach zerówkowiczom i pierwszakom przedstawione zostały ich nowe wychowawczynie. Zerówką opiekować się będą panie Magdalena Iż i Magdalena Pyzik, klasą Ia Beata Ufniarz, Ib Elżbieta Woch, Ic Małgorzata Momot, a Id Anna Różycka-Górniak.

 

 

Po zakończeniu spotkania w szkolnej sali gimnastycznej poszczególne klasy przeszły do swoich sal lekcyjnych.

 

Nasze zdjęcia z oficjalnej części rozpoczęcia roku szkolnego zerówki i klas pierwszych w SP 5 oraz spotkania klasowego Ia możecie zobaczyć tutaj.