SP 6. Niebo płacze bo skończyły się wakacje

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 wytłumaczyła dzisiejszy poranny deszcz, który spowodował, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego trzeba było przenieść do budynku szkoły. Pierwszy dzień w tej szkole był okazją do powitania nowej dyrektor szkoły Moniki Kuśmierz.

Oficjalnie rozpoczęcie roku w SP 6 zorganizowano więc w małej sali gimnastycznej gdzie spotkali się uczniowie, ich rodzice i wychowawcy klasy I-IV.

Nowa dyrektor przedstawiła się wszystkim, szczególnie przywitała się z dziećmi. Mówiła o nauce w szkole jako przygodzie, zachęcając jednocześnie rodziców do włączania się w nią, deklarując otwarcie na współpracę.

Władze miasta podczas rozpoczęcia roku w szóstce reprezentował wiceburmistrz Piotr Janczarek.

- Życzę wszystkim uczniom byście naukę w tej szkole traktowali jako fajną przygodę. Szkoła to też miejsce na rozwijanie pasji i zainteresowań. Myślę, że je tu odkryjecie i dzięki szkole będziecie mogli je rozwijać. Ten dzień to także duże emocje i wyzwanie dla rodziców. Życzę wam, byście byli dumni z waszych dzieci - mówił.

Wiceburmistrz zwrócił się także do nauczycieli.

- Kształtowanie młodych umysłów i serc to nie lada wyzwanie. Życzę wam, by wasi podopieczni odnosili jak największe sukcesy, by mieli jak najlepsze oceny. A miernikiem waszej pracy niech będzie zadowolenie dzieci i ich rodziców - powiedział Piotr Janczarek.

Dyrektor Kuśmierz podziękowała za lata kierowania szkołą Wojciechowi Stopie i jego zastępcom. Gromkimi brawami podziękowali mu także rodzice i uczniowie oraz wiceburmistrz Janczarek. Pan Wojciech zostaje w szkole i właśnie od dziś został wychowawcą w jednej z klas IV.

Dyrektor przedstawiła także nowych zastępców dyrektora: Małgorzatę Omeljan i Łukasza Jabłońskiego.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z rozpoczęcia roku w "szóstce".