Piknikowo i rodzinnie w kraśnickim Zespole Szkół Specjalnych

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już po raz 11. kraśnicki Zespół Szkół Specjalnych i Starostwo Powiatowe w Kraśniku zorganizowały wspólnie piknik integracyjny pod hasłem „Poznajmy się”. Był on okazją do wspólnej zabawy w gronie szkolnej społeczność, rodziców, uczniów i przyjaciół placówki z okazji świąt mamy, taty i dziecka, ale także prezentacji tego, co dzieje się tutaj na co dzień.

Tegoroczny piknik odbył się w piątek 31 maja, a tradycyjnie miał miejsce na szkolnym, zielnym boisku. Przed jego uczestnikami zaprezentowali się młodzi artyści w programie przygotowanym specjalnie dla rodziców oraz Teatr Wojtuś. Rozstrzygnięto również konkursy plastyczne.

- Staramy się, by w naszej szkole panowała przyjazna, rodzinna atmosfera i takie też są nasze pikniki. Są one przede wszystkim dla naszych uczniów, ale także dla rodziców żeby mogli zobaczyć jak nasze dzieciaki się bawią, jak i nad czym na co dzień u nas pracują – mówi dyrektor szkoły Anna Stolarska.

 

 

Oprócz oglądania występów artystycznych, uczestnictwa w różnych zabawach i konkursach podczas pikniku można było zobaczyć między innymi jak wyglądają zajęcia z dogoterapii, zrobić sobie zdjęcia na strażackich quadach, czy porozmawiać ze specjalistami pracującymi z osobami niepełnosprawnymi.

Jak co roku w przygotowania pikniku mocno zaangażowali się rodzice. Dzięki nim między innymi na uczestników zabawy czekały różne pyszności.

- Mamy wspaniałych rodziców, lepszych nie można sobie wymarzy. W naszej szkole działa grupa wsparcia dla rodziców „Biedronka”, która z każdym rokiem działa coraz bardziej intensywnie, a rodzice bardzo mocno angażują się w życie naszej szkoły – podkreśla dyrektor Stolarska.

 

 

Oprócz wspomnianego już Starostwa, które jest dla placówki organem prowadzącym, organizację pikniku wsparli również m.in. Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej oraz hurtownie Lever i Kabanos.

Na kraśnicki Zespół Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego składają się 8-klasowa szkoła podstawowa, szkoła przysposabiająca do pracy oraz zespoły rewalidacyno-wychowawcze dla osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną.

 

 

- Praca w naszej szkole opiera się nie tylko na podstawowych zajęciach edukacyjnych, ale także, a może przede wszystkim, na terapii specjalistycznej. Oprócz wykwalifikowanych nauczycieli są tu na pełen etat zatrudnieni rehabilitant, psycholog, logopeda, pedagog. Możemy naszym dzieciom zapewnić wszystkie rodzaje terapii specjalistycznej których wymagają – zapewnia dyrektor ZSS.

 

 

Oprócz zajęć edukacyjnych, specjalistycznych realizowane są tu również w ramach rewalidacji zajęcia metodą Tomatisa, terapia biofeedback, dogoterapia, hipoterapia, zajęcia na basenie, a także inne dodatkowe zajęcia wynikające z potrzeb i oczekiwań dzieci i rodziców.