"Piątka" kusiła przyszłych pierwszoklasistów. Foto

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W szkołach podstawowych na terenie Kraśnika ruszył już nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020. Każda z placówek stara się oczywiście przyciągnąć do siebie jak największe grono obecnych „zerówkowiczów”. Wczoraj kusiła ich Szkoła Podstawowa nr 5 z dzielnicy fabrycznej miasta.

Spotkanie w ramach Dnia Otwartego Szkoły rozpoczęła prezentacja placówki oraz popisy artystyczne i sportowe uczniów piątki. Później dzieci i ich rodzice mogli przejść się po szkolnych korytarzach, zajrzeć do klas i innych pomieszczeń, porozmawiać z nauczycielami.

 

 

SP 5 reklamuje się hasłem „Piątka po nowemu”. Chodzi przede wszystkim o to, że od ubiegłego roku funkcjonuje ona w dwóch budynkach. Klasy I-III, i nowo utworzona zerówka, pozostały w budynku przy al. Niepodległości (w tym miejscu odbyło się wczorajsze spotkanie), a starsze klasy przeniosły się do obiektów wygasającego w tym roku gimnazjum przy ul. ks. Popiełuszki 1. Młodzi kraśniczanie rozpoczynający swoją szkolną drogę w „Piątce” mają dzięki temu komfortowe warunki, co podkreślała podczas spotkania dyrektor szkoły Barbara Grasińska-Ciereszko i o czym mogli się przekonać jego uczestnicy.

 

 

To jak wyglądał dzień Otwarty w SP 5 możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.