100 lat SP 3. W sobotę świętowano jubileusz "Trójki"

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 8 grudnia w Centrum Kultury i Promocji swoje setne urodziny obchodziła kraśnicka Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Adama Mickiewicza. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, ich rodzice, pracownicy szkoły i zaproszeni goście.

Zaczęło się odtańczeniem polonezem przez uczniów szkoły i przypomnieniem nawiązującego do tańca fragmentu "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, który jest patronem szkoły.

Potem odbyła się część oficjalna. Niełatwą, choć pełną determinacji i pracy, historię Szkoły przypomniał obecny dyrektor Jacek Dubiel. Oprócz ogromnych starań - często dosyć dramatycznych - kolejnych dyrektorów, wielkie znaczenie dla budowy i rozwoju szkoły miały inicjatywy rodziców, którzy np. opodatkowywali się dobrowolnie na  jej rzecz, czy oddawali grunty na których mogły stanąć szkolne budynki. Skrót historii szkoły można przeczytać na jej stronie. Obecnie w placówce pracuje 42 nauczycieli a uczy się 324 uczniów.

 

 

Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń i gratulacji.

- 100 lat to szmat czasu, historii, miejsca i ludzi, związanej z historią miasta i naszej ojczyzny. Szkoła Podstawowa nr 3 w doskonały sposób uczyła, kształciła swoich uczniów, tak by w swoim dorosłym życiu wykorzystywali to wszystko dla dobra swojego, ale i całego społeczeństwa. Chciałbym podziękować tym, którzy tworzyli i tworzą historię tej szkoły. Chcę też złożyć życzenia na przyszłość, żebyśmy mogli spotykać się na kolejnych jubileuszach. Szkoła niech się rozwija, a Państwo mają jak najwięcej radości - mówił burmistrz Wojciech Wilk.

Życzenia złożył też marszałek województwa Jarosław Stawiarski.

- Macie wielkie szczęście, że razem z Niepodległą obchodzicie swój jubileusz. To piękna rocznica. Zdarza się raz w życiu. Szkoła Podstawowa nr 3 zawsze kojarzyła się z dobrą, przyjazną atmosferą. Była to nieduża, środowiskowa szkoła i cały jej urok polegał na tym, że była to szkoła rodzinna. I taką pozostańcie. Ten klimat, budowany przez lata, był inny w odróżnieniu od innych szkół. Za to chwała wszystkim pokoleniom rodziców, nauczycieli i uczniów - mówił marszałek.

Społeczności szkolnej dziękował też starosta kraśnicki Krzysztof Staruch.

- Szkoła Podstawowa nr 3 jest szkołą pokoleniową, do której uczęszczały całe rodziny od dziadków po wnuków. Zaangażowanie rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi tej szkoły to jest ogromy kapitał. To jest czas, któremu warto się przyjrzeć, pochylić nad nim i pokłonić. Chciałbym wszystkim złożyć szczere życzenia i życzyć kolejnych 100 lat. A dzieci zapraszam do szkół powiatowych. Umiejętność tańczenia poloneza, przydatną na balu studniówkowym już macie, pięknie to zrobiliście - mówił starosta Krzysztof Staruch.

Jak na urodziny przystało nie zabrakło urodzinowego tortu i artystycznych występów. Zaprezentowali się w nich ci najmłodsi, tańcząc polkę, czy prezentując się w pokazie z szarfami, ci starsi (prezentując po swojemu dzieło swojego patrona), a także trzej ojcowie, którzy wystąpili ze swoimi córkami-uczennicami SP 3.

Po wspólnym zdjęciu obecnych i byłych pracowników szkoły z zaproszonymi gośćmi, wszyscy spotkali się w holu CKiP na słodkim poczęstunku.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.