Utalentowani uczniowie z gminy Annopol nagrodzeni stypendiami burmistrza. Foto

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Informowaliśmy już o kolejnych stypendiach dla utalentowanych uczniów w gminie Gościeradów, wspominaliśmy o podobnych nagrodach Burmistrza Kraśnika i Starosty Kraśnickiego. O stypendia mogą się strać także uczniowie z terenu miasta i gminy Annopol. Te za miniony rok szkolny wręczone zostały 19 października podczas imprezy „Śladami Edwarda Stachury”.

W tym roku z rąk burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego stypendia naukowe odebrało 10 uczniów ze szkół podstawowych w Kosinie, Dąbrowie i w Annopolu. By je otrzymać w semestrze poprzedzającym przyznanie stypendium musieli uzyskać średnią ocen szkolnych co najmniej 5.0, wzorową ocenę z zachowania oraz zostać laureatem lub finalistą w konkursach lub olimpiadach przedmiotowych na szczeblu rejonowym (powiatowym) lub wyższym.

 

 

Na stypendium za osiągnięcia artystyczne zasłużyło 79 uczniów ze szkół podstawowych w Świeciechowie, Dąbrowie i Annopolu. To osoby, które mogli pochwalić się co najmniej dobrą ocenę z zachowania oraz zajęciem od I do V miejsca w konkursach, przeglądach, festiwalach o zasięgu co najmniej wojewódzkim lub od I do III na poziomie powiatu powiatowym.

 

 

Burmistrz Annopola nagrodził także 47 młodych sportowców. To zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Skałka”, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie oraz Szkoły Podstawowej w Annopolu. By otrzymać stypendium musieli mieć co najmniej dobrą ocenę z zachowania oraz zająć I-X miejsce w zawodach ogólnopolskich lub I-VI miejsce w zawodach wojewódzkich lub zajął I-III miejsce w zawodach rejonowych.

 

 

W tym roku annopolski samorząd na stypendia dla uczniów z gminy Annopol wydał łącznie 23 000 zł.


Zobacz też:
Najlepsi sportowcy i trenerzy otrzymali stypendia burmistrza
Gmina Gościeradów. Najlepsi w nauce, sporcie i kulturze nagrodzeni stypendiami. FOTO
Ponad dwustu uczniów ze stypendiami Starosty Kraśnickiego


Więcej zdjęć autorstwa Dariusza Zgardzińskiego (Panorama Annopola) z uroczystego wręczenia stypendiów możecie zobaczyć tutaj.