100 dębów na 100-lecie odzyskania niepodległości. W akcji policjanci, dzieci z wioski SOS i leśnicy

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W środę (17 października) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku wspólnie z leśnikami Nadleśnictwa Kraśnik oraz dziećmi z SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku symbolicznie uczcili 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Zrobili to sadząc na wskazanym przez leśników miejscu 100 sadzonek dębu.

Akcja rozpoczęła się od lekcji historii Polski przygotowanej specjalnie dla uczestniczących w sadzeniu dzieci przez leśniczego leśnictwa Rudki Krzysztofa Czachóra.

- Lekcja była ściśle powiązana z historią z lasów, począwszy od dębu „Bolesław” - najstarszego dębu w Polsce, a kończąc na papieskich cisach posadzonych w ogródku edukacji ekologicznej w Rudkach – wyjaśnia Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Po lekcji przyszedł czas na główny punkt programu wydarzenia, czyli sadzenie drzewek. Były to roczne sadzonki dębów. W sadzeniu udział wzięli kraśniccy policjanci z komendantem nadkom. Jackiem Dzikowskim na czele przy wsparciu już wspomnianych dzieciaków z kraśnickiej SOS Wioski Dziecięcej i leśników.