Dzień Edukacji Narodowej. Burmistrz i dyrektorzy wręczyli pracownikom nagrody

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piątek tradycyjnie w okolicach Dnia Edukacji Narodowej burmistrz i dyrektorzy miejskich szkół nagrodzili wyróżniających się nauczycieli i pracowników miejskich szkół i przedszkoli. Dla burmistrza Włodarczyka była ta okazja do pożegnania się z kraśnicką oświatą.

- Witam kwiat kraśnickiej oświaty. Witam was drodzy nauczyciele, pracownicy oświaty, to dziś Wasze święto - mówiła na wstępie odpowiedzialna za kraśnicką edukację wiceburmistrz Marzena Pomykalska.

W sali koncertowej Szkoły Muzycznej spotkali się w piątek pracownicy miejskich placówek i władze miasta. Do miejsca nawiązał występ dwóch uczennic tej szkoły, które dały mały popis gry na dwie ręce na fortepianie.

Burmistrz Włodarczyk mówił natomiast o tym, że nauczyciel to jest misja, odpowiedzialność i posłannictwo.

 - To duże słowa, ale rzeczywiście tak jest. Kardynał Wyszyński mówił, że bycie nauczycielem to ciężka praca i poświęcenie - mówił burmistrz.

Później burmistrzowie wręczyli nagrody i kwiaty wyróżniającym się  nauczycielom i pracownikom administracyjnym i technicznym kraśnickich placówek oświatowych. Tym razem było ich 44. Po burmistrzach przyszedł czas na dyrektorów szkół i przedszkoli, którzy wręczyli nagrody wyróżnionym przez siebie pracownikom.

Dwoje kraśnickich nauczycieli z placówek miejskich zostało nagrodzonych nagrodami Kuratora Oświaty: Teresa Skorupa z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 oraz Edyta Buczaj, nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2.

Wiceburmistrz Marzena Pomykalska na zakończenie dziękowała nauczycielom za wyrozumiałość i współpracę przy trudnym wdrażaniu reformy oświaty. Szczególne  podziękowania skierowała do nauczycieli i personelu kraśnickich gimnazjów, dla których jest to ostatnio rok funkcjonowania.

Ze środowiskiem pożegnał się też burmistrz Włodarczyk, który kończy swoją drugą kadencję.

- Będzie mi brakowały tych Dni Nauczyciela. Dziękuję Wam za waszą obecność, za waszą pracę, za zaangażowanie. Dziś tyle pięknych cytatów było powiedzianych, ale kiedy ja przyszedłem do pracy jako młody lekarz u ordynatora zauważyłem taką sentencję: Przyjemnie jest być ważnym, ale ważniejsze jest być przyjemnym. Życzę Wam, żebyście zawsze byli przyjemni - mówił na zakończenie burmistrz Mirosław Włodarczyk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.