Liceum na Górce świętuje 100. urodziny. Uroczystości jubileuszowe i zjazd absolwentów. Foto

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Moc wzruszeń, wspomnień, gratulacje i życzenia - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku świętuje dzisiaj jubileusz 100 lat istnienia. Z tej okazji przed południem w murach "LO na Górce" odbyła się specjalna uroczystość, była też msza św. w kościele p.w. Św. Ducha. Jednym z elementów obchodów jest Zjazd i Bal Absolwentów.

- Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które, choć minione, na zawsze pozostają w pamięci. Trudno przechodzić obojętnie wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Jubileusz 100-lecia to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości. To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale także wyjątkowe przeżycie, być dyrektorem szkoły w jej roku jubileuszowym. Zwłaszcza, że jestem jej absolwentem – mówił, witając uczestników obchodów, Piotr Miecznikowski, dyrektor kraśnickiego Zespołu Szkół nr 1.

Jubileuszowe uroczystości zgromadziły wiele osób, byłych i obecnych dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły, młodzież, absolwentów, a także przedstawicieli różnego rodzaju władz, instytucji i placówek.

 

 

Gratulacje i życzenia do szkolnej społeczności skierowali m.in. starosta Andrzej Maj – absolwent Górki, poseł Wojciech Wilk, radny powiatowy Kazimierz Choma, wicekurator oświaty Eugeniusz Pelak, radny wojewódzki dr Marek Kos oraz kraśniccy wiceburmistrzowie Marzena Pomykalska i Dariusz Lisek, również byli uczniowie LO nr. 1. Gromkie brawa za swoje krótkie wspomnienie zebrał także Zdzisław Latos, absolwent szkoły, który maturę zdał w 1951 roku. W międzyczasie odsłonięta została pamiątkowa tablica.

 

 

Po przemówieniach przyszedł czas na część artystyczną. Młodzież z Górki zabrała uczestników spotkania w krótką, ale niezwykle ciekawą podróż przez historię szkoły.

Po szkolnej części jubileuszowych obchodów odbyła się msza św. w kościele p.w. Św. Ducha. Jak wspomnieliśmy na wstępie, na wieczór zaplanowany jest natomiast, organizowany już po raz dziewiąty, Zjazd i Bal Absolwentów.

 

 

Szerszą relację z jubileuszowych obchodów, rozmowy z ich uczestnikami, będzie można odnaleźć w październikowym wydaniu Głosu Kraśnickiego. Teraz można natomiast zobaczyć, jak szkolna część uroczystości wyglądała okiem naszego fotoreportera. Fotogalerię odnajdziecie tutaj.