Kraśnik. Społeczność rejowska świętowała dzień patrona szkoły FOTO

Edukacja
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:11727 left}Tradycyjnie w okolicach dnia w którym przypada rocznica urodzin Mikołaja Reja społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku organizuje szczególne uroczystości. Z jednej strony są one okazją do uczczenia pamięci patrona ich placówki, a z drugiej świętem szkoły i okazją podsumowania tego, co w ciągu minionych 12 miesięcy wydarzyło się w jej murach i za sprawą jej uczniów i nauczycieli. W tym roku takie święto zaplanowano na 14 lutego.

 

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa Robotnika, a później ich uczestnicy przenieśli się do Centrum Kultury i Promocji. Wśród gości którzy wzięli w nich udział znaleźli się między innymi wicestarosta dr Jarosław Czerw, burmistrz Mirosław Włodarczyk, przedstawiciele uczelni wyższych współpracujących ze szkołą, placówek oświatowych z terenu powiatu kraśnickiego, oraz emerytowani pracownicy szkoły. Tłumnie salę kinową wypełniła oczywiście młodzież.

Dyrektor Krzysztof Staruch po przywitaniu gości przybliżył to co wydarzyło się w Reju w ciągu minionego roku. Mówił między innymi o sukcesach uczniów na olimpiadach, współpracy z uczelniami wyższymi ? UMSC-em i WAT-em, budowie nowej sali gimnastycznej. Zwrócił także uwagę, że placówka dba nie tylko o to by uczniowie zdobywali nową wiedzę i umiejętności, ale także o ich wychowanie.{datsopic:11726 right}

Z bardzo ciekawą pogadanką o tyglu komunikacyjnym z jakim do czynienia mamy na co dzień wystąpiła prof. dr hab. Maria Wojtak z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

W części artystycznej w spektaklu pt. ?Piękni, młodzi i zaczytani? zaprezentowali się uczniowie klas II A i II E. 

Zdjęcia z części obchodów Dnia Patrona, która odbyła się w CKiP można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do artykułu.