Ogłoszenie

Piknikowy Dzień Dziecka

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

1 czerwca to dzień w którym świętują wszystkie dzieci. To dzień szczególny także dla społeczności Szkoły Specjalnej w Kraśniku, która co roku tego dnia organizuje piknik integracyjny.

Ten dzień w Szkole im. Ks. Twardowskiego to szczególne wydarzenie. Oprócz samych uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pojawiają się na nim goście z różnych placówek powiatowych, które wspierają dzieci (te starsze i młodsze) z niepełnosprawnościami. Pojawiają się też tego dnia w szkole jej wychowankowie, dla których niestety jest to czasem jedna z niewielu okazji by pobyć w takim gronie. Na przyszkolnym boisku zjawiają się też przyjaciele szkoły i jej dobrodzieje.

Co roku z truskawkami dla dzieciaków pojawia się m.in. Tadeusz Bartoś. Swoje stoisko z popcornem i watą cukrową rozstawiło też stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc, którego prezes Michał Stawiarski otrzymał od dyrekcji podziękowanie za zorganizowanie wyjazdu do Sejmu dla uczniów tej placówki.

Nie zabrakło tego dnia życzeń dla dzieci od dyrektor Anny Niekry, w imieniu starosty Andrzeja Rolli od kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Agnieszki Drozd, od dyrekcji PCPR i ŚDC (Aneta Chęcińska-Baran), kierownictwa Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, dyrektor ZPO nr 1 Krystyny Krotkiewicz.

Tradycją pikników w Szkole Specjalnej są też występy artystyczne. W tym roku zaprezentowali się zarówno młodsi jak i starsi uczniowie a także goście z Janowa Lubelskiego - zespół "Jacy Tacy" z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

A jako że jest to piknik to nie zabrakło dobrego jedzenia, słodyczy, dmuchańców, zabaw sportowych, plastycznych, malowania twarzy czy wielkich dmuchanych baniek. Wszystko to w rodzinnej atmosferze i pięknej pogodzie. Swoje edukacyjne stoisko  rozstawił też sąsiad z drugiej strony ul. Kościuszki kraśnicki SANEPID.

A jak się bawiono tego dnia można zobaczyć na naszych zdjęciach.

 

 

Najnowsze ogłoszenia