Ogłoszenie

Okolice rzeki w Kraśniku posprzątane po raz trzeci

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Poranna pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, ale na szczęście nie zniechęciło to wolontariuszy, którzy zdecydowali się wziąć udział w 3. edycji akcji Czysta Rzeka Kraśnik, zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka. W sprzątaniu udział wzięło około 50 osób.

W ramach akcji, która odbyła się w sobotę 15 kwietnia, śmieci zbierane były z okolic przepływającej przez Kraśnik rzeki Wyżnicy na odcinku od ulicy Janowskiej do ulicy Nadstawnej oraz jednego ze stawów przy ul. Nadstawnej. Mimo że sprzątamy ten teren co roku, to niestety śmieci nie brakowało. Zapełniliśmy „z górką” kontener o pojemności 7 metrów sześciennych.

Wśród wolontariuszy najliczniejsze grono stanowili strażacy z Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej Kraśnik. Byli z nami także między innymi kraśniccy urzędnicy i samorządowcy z burmistrzem Wojciechem Wilkiem i radnym Krzysztofem Ślusarzem, pracownicy Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z prezesem Ireneuszem Ofczarskim, kraśnickie morsy. Co ciekawe do Kraśnika specjalnie na naszą akcję przyjechała też jedna rodzina z Lublina.

- Akcję można uznać za udaną. Dzięki wolontariuszom oraz współpracy z firmą Ekoland i strażakami z Miejskiej OSP wszystko poszło sprawnie. Bardzo dziękuję Karolinie Bieniek i Łukaszowi Gałkowskiemu, z którymi wspólnie to przedsięwzięcie planowaliśmy. Po raz kolejny zebraliśmy naprawdę sporą ilość śmieci, dzięki czemu okolice rzeki w Kraśniku są czystsze. Smuci niestety fakt, że mimo wielu podobnych wydarzeń i uświadamiania mieszkańców cały czas są to trochę syzyfowe prace, a śmieci nie zawsze trafiają tam gdzie powinny – mówi koordynator kraśnickiej akcji Paweł Bieleń.

Lokalnymi partnerami akcji były Miejska OSP Kraśnik, firma Ekoland Odbiór Odpadów Komunalnych Kraśnik, która zagospodarowała zebrane przez nas odpady, Miasto Kraśnik i Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pomoc". Dodatkowe worki zapewniła firma Fol-eko, a rękawiczki Fundacja Inicjatyw Menadżerskich z Lublina. Organizatorów wspomógł także oczywiście ogólnopolski sztab akcji Operacja Czysta Rzeka.

Więcej zdjęć z akcji można zobaczyć tutaj.

 

Najnowsze ogłoszenia