Ogłoszenie

Spice Gears Team 5883 laureatem turnieju w Turcji FRC

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na przełomie marca i kwietnia w Turcji odbył się regionalny turnieju FIRST Robotics Competition Bardzo dobrze poradzili sobie podczas niego młodzi robotycy z kraśnickiej drużyny Spice Gears. Wywalczyli przepustkę na Mistrzostwa Świata FIRST.

Podczas zawodów, które odbyły się w Stambule, doskonale spisał się zarówno robot skonstruowany w Kraśniku, jak i młodzież która go obsługiwała. Udało się także wybrać trafną taktykę, co zaowocowało zwycięstwami w kilku walkach i w konsekwencji tytułem laureatów imprezy. To z kolei oznacza, że Spice Gears dostali zaproszenie do udziału w Mistrzostwach Świata FIRST.

Impreza ta odbędzie się w Houston z Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym miesiącu. Na razie jednak nie wiadomo, czy nasza ekipa tam pojedzie. Wszystko rozbija się o koszty wyjazdu, a te są niemałe. Potrzeba na ten cel około 100 tys. zł. Drużyna szuka sponsorów. Można też wesprzeć ją indywidualnie poprzez zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Potrwa ona do końca tygodnia. Każda złotówka się liczy. Zachęcamy do przyłączenia się.

foto Spice Gears

Najnowsze ogłoszenia