Ogłoszenie

Karol Rychlewski nowym radnym Rady Powiatu. Dziś objął swój mandat

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rada Powiatu Kraśnickiego pracuje już w pełnym składzie. W środę 25 stycznia podczas sesji ślubowanie złożył i objął mandat radnego Karol Rychlewski z komitetu "Łączy Nas Powiat Kraśnicki".

Po rezygnacji z funkcji radnego Jarosława Czerwa, w związku z objęciem przez niego funkcji sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, trzeba było uzupełnić skład rady. Zgodnie z przepisami prawa mandat radnego przypadał kolejnemu kandydatowi w ostatnich wyborach z danego komitetu z najwyższą ilością głosów. W tym wypadku jest to Karol Rychlewski, którego poparło 731 wyborców w okręgu nr 1 (miasto Kraśnik). We środę 25.01 dopełnił on formalności i po złożeniu ślubowania zaczął pracę w Radzie Powiatu.

Jak widzi pełnienie funkcji radnego, na nieco ponad rok przed kolejnymi wyborami?

- Nie opowiadam się po żadnej politycznej stronie. Będę głosował za uchwałami, które są przemyślane i będą służyły społeczeństwu. Jest to co prawda koniec kadencji i ponad rok do wyborów, jednak wszyscy wiemy, że wiele jest jeszcze jest do zrobienia w naszym mieście i powiecie. - deklaruje nowy radny.

Wskazuje też co według niego jest największym obecnie problemem dla samorządu powiatowego.

- Aktualnie największą bolączką naszego powiatu jest trudna sytuacja szpitala. Nie można doprowadzić do jego upadku przez złe decyzje i złe zarządzanie. Wierzę w to, że 21 radnych jest w stanie wypracować wspólny plan, który pozwoli ustabilizować trudną sytuację. Ostatni czas pandemii nauczył nas, że dostęp do opieki medycznej jest nam potrzebny jak nigdy wcześniej. Dlatego też każde pieniądze mądrze wydane na cele szpitala, na ratowanie życia i zdrowia mieszkańców naszego miasta lub powiatu są tego warte. - mówi radny Karol Rychlewski.

Karol Rychlewski jest kraśniczaninem, ma 34 lata. Pracuje w Urzędzie Miasta Kraśnik gdzie pełni funkcję kierownika Referatu Gospodarki Komunalnej. W tej kadencji samorządu powiatowego sprawował już funkcję wicestarosty kraśnickiego.

Najnowsze ogłoszenia