Ogłoszenie

Kolejne wsparcie dla powiatowych miast partnerskich na Ukrainie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzięki ogłoszonej przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku zbiórce charytatywnej na rzecz miast partnerskich udało się pozyskać środki i sprzęt jakie najbardziej są teraz tam potrzebne. Część z nich już dotarła na Ukrainę.

W zbiórkę włączyli się m.in. lokalni przedsiębiorcy, uczniowie i nauczyciele kraśnickich szkół średnich,  radni Klubu PiS rady powiatu, zarząd powiatu, pracownicy starostwa i jednostek organizacyjnych.

- Trudna sytuacja na Ukrainie, która spowodowana jest trwającą wojną i atakami rakietowymi na infrastrukturę krytyczną, ale także obiekty cywilne budzi w nas głęboki smutek. Obecnie skutkiem zniszczenia infrastruktury energetycznej jest brak wody, energii elektrycznej i grzewczej w domach ukraińskich rodzin. Nie możemy być obojętni więc po raz kolejny skontaktowaliśmy się z naszymi partnerami ze Sławuty i Browarów, aby przygotować dla nich akcję pomocy humanitarnej - mówi starosta Andrzej Rolla.

Dzięki zbiórce do miast partnerskich Sławuty i Browarów trafi 5 generatorów energii elektrycznej, koce, śpiwory, termosy, baterie, żywność i środki higieny, a także dwa urządzenia skanujące fale radiowe.

Największe potrzeby, a więc 5 generatorów dla Sławuty i skanery fal radiowych dla Browarów udało się zrealizować dzięki wsparciu przedsiębiorców: WOD-BUD, OX2 Construction AB, RYSTAL-BUD, ERKADO, EKOLAND oraz PZDR KRAŚNIK.

Na zdjęciu mer Browarów Ihor Sapożko, który prezentuje przekazane skanery fal radiowych.

Najnowsze ogłoszenia