Ogłoszenie

Kryty basen oficjalnie otwarty, od wtorku MOSiR zaprasza mieszkańców

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W poniedziałek 5 grudnia oficjalnie otwarto w Kraśniku odnowioną krytą pływalnię. Po dwóch latach obiekt zaczął służyć mieszkańcom.

Na otwarciu zjawiły się władze województwa, powiatu, poseł Kazimierz Choma, miejscy radni, dyrektorowie miejskich placówek, spółek, szkół, przedstawiciele klubów sportowych, przedstawiciele rady seniorów i Młodzieżowej Rady Miasta.

- Jestem przekonany, że uczestniczymy w otwarciu obiektu, który w bardzo krótkim czasie będzie jedną z wizytówek, a może nawet najważniejszą wizytówką miasta. Że będzie to takie miejsce gdzie mieszkańcy jak i odwiedzający nas goście będą mogli pływać, realizować swoje sportowe pasje, a z drugiej strony wypocząć i spędzić miło czas w gronie całych rodzin. - mówił na wstępie burmistrz Wojciech Wilk.

Koszt obiektu to 24 mln zł z czego połowa to unijne dofinansowanie, 3 mln dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki, pozostała kwota 9 mln zł pochodziła z budżetu miasta Kraśnik.

- Zarząd województwa wpisał naszą pływalnię na listę zadań priorytetowych stąd też mogliśmy otrzymać bardzo duże dofinansowanie z RPO za co bardzo dziękuję panu Marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu. - wspomniał burmistrz Wilk.

Burmistrz podziękował także pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, radnym miejskim, swoim pracownikom, dyrektorowi i pracownikom MOSiRu oraz głównemu wykonawcy firmie Max-Bud. Wspomniał też o swoim poprzedniku, za którego zaczął się ten projekt.

- Budowaliśmy ten basen w trudnym czasie, ale udało się to wszystko przezwyciężyć - mówił Wojciech Wilk.

Basen to kolejna inwestycja w mieście ze wsparciem unijnych funduszy.

- 40 lat temu w tym miejscu powstał basen dzięki Fabryce Łożysk Tocznych. Pewien cykl minął i mamy praktycznie nowy, zrewitalizowany basen. Rzeczy niemożliwe stają się możliwe. Jarosław Kaczyński zawsze mówi tak: przerwać zasadę imposybilizmu, niemożności zrobienia. W Kraśniku wiele rzeczy można zrobić, tak jak ten basen, jak obwodnicę północną dzięki której można do "eski" dojechać w siedem minut, choć niektórzy mówili, że kaktus im wyrośnie jak ona powstanie. Zbudowaliśmy. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia w Kraśniku. Musimy m.in. ożywić Strefę Ekonomiczną - mówił o tym co było i planach marszałek Jarosław Stawiarski.

Po przecięciu tradycyjnej wstęgi pływalnię przetestowali pływacy "Fali", którzy przepłynęli długość basenu, a honorowym starterem został burmistrz Wilk.

Potem goście obejrzeli obiekt, który już następnego dnia zaczął służyć wszystkim chętnym. Dyrektor MOSiRu Rafał Tomiło ma już konkretne plany na ożywienie tego miejsca tak by stale tętniło życiem. Pomagać mu w tym będzie nasza olimpijka Zuzanna Mazurek, która na MOSIRze odpowiadać będzie za organizację życia sportowego, w tym naukę pływania. Najbliższą otwartą imprezą dla ma być Świąteczne Łapanie Karpia, które na dwa lata zniknęło z miejskiego kalendarza, a teraz dzięki nowemu obiektowi znów będzie można rodzinnie i na sportowo spędzić czas przed świętami.

Jeśli chodzi o sam obiekt podzielony jest na część "sportową" gdzie znajduje się 25 metrowa niecka i brodzik. Oddzielona od niego jest spora część rekreacyjna, gdzie znajduje się kilka basenów z hydromasażami, basenem dla dzieci z atrakcjami wodnymi oraz sauną mokrą i suchą. Także w tym miejscu znajduje się zjeżdżalnia Anaconda.

Obiekt ma też elektroniczny pomiar czasu przebywania na nim, dzięki czemu można na bieżąco sprawdzać ile czasu z zadeklarowanego pobytu nam zostało.

Jak wygląda nowy basen i jego zaplecze oraz samo otwarcie możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

O nowym cenniku oraz tym co wpłynęło na jego kształt możecie przeczytać w naszym artykule.

Najnowsze ogłoszenia