„Bezpieczna droga do szkoły”. Dziś akcja pod szkołą w niedzielę 18.09 festyn

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stowarzyszenie Rozwój i Bezpieczeństwo wspólnie z Burmistrzem Miasta Kraśnik Wojciechem Wilkiem zapraszają na inaugurację programu "Bezpieczna droga do szkoły". Jednak z powodów pogodowych odbędzie się on nie 11 a 18 września.

Na początek z tym jak należy się poruszać po drogach i przejściach dla pieszych uczyły się w czwartek 8 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. Z rąk burmistrza Wojciecha Wilka, Karola Rychlewskiego ze stowarzyszenia Rozwój i Bezpieczeństwo oraz kraśnickich policjantów otrzymali kolorowe odblaski a następnie udali się na przejście dla pieszych by praktycznie ćwiczyć to o czym mówili im policjanci. Fotogalerię z akcji można zobaczyć na naszej stronie.

W niedzielę 18 września - a nie jak planowano 11 - temu tematowi poświęcony ma być festyn, który rozpocznie się o godz. 15.00 na "Scenie letniej" za Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Oprócz dużej dawki informacji na temat bezpieczeństwa, szczególnie przy poruszaniu się po drogach i przejściach dla pieszych w programie będzie m.in. znakowanie rowerów, dmuchańce, malowanie twarzy.

Policjanci i strażacy zaprezentują też swój sprzęt i umiejętności. Nie zabraknie też występów artystycznych.