„Twoja krew ratuje życie”. W niedziele można się nią podzielić

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po raz kolejny na naszym terenie odbędzie się zbiórka krwi. Tym razem krwiobus stanie na placu przy kościele św. Józefa w Kraśniku.

Do podzielenia się krwią zapraszają: starosta kraśnicki Andrzej Rolla, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie o./ Kraśnik oraz proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku.

Zbiórka krwi odbędzie się 11 września 2022 roku w godzinach 9:00-13:30 przy kościele pw. św. Józefa Robotnika w Kraśniku (ul. Zygmunta Krasińskiego 13).

Oddawanie krwi jest bezpieczne i bezbolesne, a stosowany sprzęt jest sterylny i jednorazowy. Przed oddaniem krwi wykonuje się wstępne badanie laboratoryjne i lekarskie, pozwalające ocenić stan zdrowia dawcy. Krew mogą oddać osoby zdrowe pomiędzy 18 a 65 rokiem życia. Do oddania krwi należy zgłosić się po lekkim posiłku wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby podzielić się darem krwi mogą zapisać się na zbiórkę (co nie jest warunkiem oddania krwi w niedzielę) pod numerem telefonu Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Kraśniku 81 826-17-87.

Dla uczestników akcji przewidziane są upominki.