W królewskim grodzie Urzędowie... Król był tylko jeden. FOTO

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zenon Martyniuk, niekwestionowana gwiazda muzyki discopolowej, przyciągnął tłumy w niedzielny wieczór na stadion Orła w Urzędowie. Według nieoficjalnych danych w kulminacyjnym momencie festynu integracyjnego  Powitanie Lata, czyli koncercie Zenka na obiekcie mogło być ponad 8 tysięcy widzów.

Tak liczna obecność mieszkańców Urzędowa i powiatu kraśnickiego ucieszyła organizatorów wydarzenia burmistrza Urzędowa Pawła Dąbrowskiego oraz prezesa Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc Michała Stawiarskiego.

  • Serce rośnie patrząc na tych bawiących się ludzi, na radosne i uśmiechnięte twarze. – powiedział nam Paweł Dąbrowski – Na przyjazd Zenka czekaliśmy dwa lata, na przeszkodzie stanęła nam pandemia i obostrzenia z nią związane. Wspólnymi siłami udało się nam zorganizować koncert  gwiazdy. Tym bardziej się cieszę, bo podczas luźnych przedwyborczych rozmów z młodymi mieszańcami gminy Urzędów usłyszałem od nich postulat, że jakbym został burmistrzem, to chcieliby koncertu Zenka w Urzędowie. Obiecałem im to… i dziś spełniłem swoje słowa.

Festyn był okazją do wspólnego powitania nadchodzącego lata.

  • Fenomenalnie powitaliśmy tegoroczne lato - podkreślił Michał Stawiarski – oby ta radość która tutaj jest, była przez cały czas z mieszkańcami Urzędowa i naszego powiatu. Przez minione dwa lata brakowało nam tej wspólnej radości, dlatego jestem szczęśliwy, że wspólnie z Panem Burmistrzem i Panią Dyrektor OK Teresą Kaźmierak udało nam się zaprosić tak wiele ludzi do wspólnej zabawy. Zaczęliśmy lato najlepiej jak się dało z wielkimi gwiazdami muzyki tanecznej: Zenkiem Martyniukiem oraz zespołem After Party.

Impreza miała początek o godzinie 16, kiedy to na scenie pojawili się artyści z lokalnych zespołów oraz  Trial Event. O godzinie 18 liczną publiczność bawił zespół  After Party, który zaśpiewał swoje największe hity m.in. „Nie daj życiu się”, „Bujaj się” czy też „Tylko ona jedyna”. Już podczas tego koncertu na urzędowskim stadionie było około 5 tysięcy widzów. Przed występem Zenona Martyniuka ponownie na scenie wystąpili lokalni artyści, a o godzinie 21.30 pojawił się na niej gwiazdor zapowiedziany wspólnie przez burmistrza Urzędowa Pawła Dąbrowskiego, prezesa Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc Michała Stawiarskiego, dyrektorkę OK Teresę Kaźmierak oraz Starostę Kraśnickiego Andrzeja Rollę.

Zenek dał ponad godzinny show, podczas którego zaśpiewał wspólnie z widzami m.in. „Prawdziwa miłość to Ty”, „Kochana wierzę w miłość”, „ Taką cię wyśniłem”, „Moja Gwiazda”, „Przekorny los”. Wspólna zabawa zakończyła się bisem, którym oczywiście był największy przebój artysty „Przez twe oczy zielone”.

Razem z mieszkańcami  i władzami Urzędowa lato witali również nasi politycy: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, radna Sejmiku WL Anna Baluch, urzędowski Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel, wicestarosta Paweł Kurdel, prezes Towarzystwa Ziemi Urzędowskiej prof. Marian Surdacki.

Fotogalerię z urzędowskiego powitania lata i koncertu Zenka możecie zobaczyć na naszej stronie.