Plan na terenie "wiatrakowym" wyłożony. Uwagi można zgłaszać do początku marca

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od 21 stycznia do 14 lutego będzie się można zapoznać z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kraśnika dla obszaru w rejonie alei generała Ryszarda Kuklińskiego, alei Tysiąclecia, ul. Ostrowieckiej i północnej obwodnicy miasta. To teren oddziaływania farmy wiatrowej, której budowa ma ruszyć w tym roku.

Z projektem będzie można się zapoznać w siedzibie Urzędu Miasta od 21 stycznia do 14 lutego 2022 roku, w godzinach pracy urzędu. Będzie on dostępny także m.in. na miejskiej stronie internetowej krasnik.eu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną chęć osobistego zapoznania się z projektem proszę zgłaszać telefonicznie (tel.  81-825-15-58).

Uchwalenie miejscowego planu w tym rejonie, z konkretnymi zapisami, to obecnie jedyna możliwość dla mieszkańców tych terenów czy inwestorów by zrealizować swoje plany związane z budową czy rozbudową domów. Wyłożenie planu to kolejny etap prac nad jego zmianą i uchwaleniem, które ma nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy.

- Zainteresowanych mieszkańców zachęcam do zapoznania się z projektem i zgłoszenie ewentualnych uwag. Będziemy na nie czekać do 1 marca 2022 roku. - mówi burmistrz Wojciech Wilk.

Miasto planuje także w najbliższym czasie wyłożyć również projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie między aleją generała Ryszarda Kuklińskiego a ul. Urzędowską.