Ogłoszenie

Można już jechać całą obwodnicą północną Kraśnika

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piątek 31 grudnia puszczono ruch po nowym odcinku obwodnicy północnej Kraśnika od ogródków działkowych do skrzyżowania z drogą krajowa nr 19.

Do tej pory kierowcy mogli korzystać z fragmentu nowego odcinka drogi wojewódzkiej 833 biegnącego ulicą Urzędowską do ogródków działkowych. Pozostała część czekała na wydanie odpowiednich pozwoleń. Teraz już dzięki inwestycji zrealizowanej przez Województwo Lubelskie z końcem roku kierowcy mogą jeździć już całą obwodnicą w kierunku Lublina i w drugą stronę - dzielnicy Fabrycznej, Urzędowa i Opola Lubelskiego.

Drogę otwarto w ostatni dzień 2021 roku ok. 10.30. Pracownicy wykonawcy, firmy PBI, zdjęli z drogi plastikowe blokady, które do tej pory uniemożliwiały wjazd na drogę i rozpoczął się ruch.

Nową drogą od strony "dziewiętnastki" w kierunku dzielnicy Fabrycznej przejechali się m.in. marszałek województwa Jarosław Stawiarski, radna wojewódzka Anna Baluch, starosta Andrzej Rolla, przewodniczący rady powiatu Jacek Dubiel, były burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk, który przez lata walczył o tę drogę. Po chwili widać było też inne samochody, których kierowcy zaczęli korzystać z nowej drogi.

Budowa trwała niespełna 1,5 roku. Koszt całej inwestycji to ponad 86 milionów złotych z czego prawie 77 milionów pochodzi z funduszy Unii Europejskiej.

Fotogalerię z otwarcia drogi można zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia