Farba do włosów brąz – modna zimowa koloryzacja

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Koloryzacja włosów to zabieg, który znany jest właściwie wszystkim.

Dzięki prężnemu rozwojowi rynku z farbami w kilka chwil jesteśmy w stanie znacząco poprawić naszą prezencję w domowym zaciszu, bez wizyty w salonie fryzjerskim. W związku z tym, że nadeszła już zima, warto przyjrzeć się tym kolorom, które będą modne podczas zimowego sezonu. Jednym z nich z całą pewnością będzie farba do włosów brąz – ciemne kolory zawsze zyskują na popularności w trakcie chłodnych miesięcy. Co warto wiedzieć o jej aplikacji?

Farba do włosów brąz – co warto o niej wiedzieć?

Kiedy po głowie chodzi Ci koloryzacja na zimowe miesiące, farba do włosów brąz powinna być jedną z opcji do rozważenia. Ciemniejsze włosy nie tylko są niezwykle popularne każdej jesieni i zimy, ale farbowanie na brązowo może przynieść nam wiele innych korzyści. O czym mowa?

Farba do włosów brąz nie obciąża włosów tak, jak mogłaby to zrobić jaśniejsza farba do włosów. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że rozjaśnianie włosów wymaga nie tylko działania odpowiedniego pigmentu, ale także utleniaczy, które mocno wchodzą w głąb włosa i narażają na uszkodzenia jego strukturę. Farba do włosów brąz może nam również zaoferować mniejszą ilość procesów pielęgnacyjnych, które będą niezbędne do utrzymania pełni jej blasku i intensywności.

Farba do włosów brąz – czy ma wady?

Niestety – na świecie nie ma kosmetyków idealnych i wyjątkiem nie jest tutaj farba do włosów brąz. Podstawową wadą tego kosmetyku jest możliwość otrzymania na włosach czerwonych refleksów. Może to dodać fryzurze nieco charakteru, jednak większość z nas życzy sobie, by przeprowadzana koloryzacja była jednolita. Farba do włosów brąz zawiera sporą ilość czerwonego pigmentu i warto mieć to na uwadze przy wyborze produktu do koloryzacji.

Komu pasuje farba do włosów brąz?

Jedną z zalet, jakie może zaoferować nam farba do włosów brąz, jest fakt, że pasuje ona praktycznie wszystkim. Niezależnie od tego, jaki masz naturalny kolor włosów, brąz powinien świetnie odnaleźć się na Twojej fryzurze pod warunkiem, że dobrze dobierzemy także odcień. Jak to zrobić?

Zasada doboru odcienia farby jest bardzo prosta i uniwersalna, gdyż nie tyczy się tylko farby do włosów brąz. Musimy ustalić, czy nasza karnacja ma ciepły, czy może zimny odcień. Koniecznie trzeba podkreślić, że chodzi tutaj nie o kolor, ale o odcień. Barwa farby może być cieplejsza lub chłodniejsza niezależnie od jej koloru. Jeśli nasza karnacja jest naturalnie ciepła, warto postawić na podobny odcień farby. Analogicznie – jeśli mamy chłodniejszą cerę, warto postawić na farby o zimnym odcieniu. Fakt, że nasza skóra jest jasna, nie oznacza z miejsca, że ma chłodny kolor. Jasna skóra także może mieć cieplejszą barwę, podobnie jak ciemna chłodną.

Farba do włosów brąz ma jeszcze jeden aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Chodzi tutaj o to, że podkreśla ona naszą twarz. Oczywiście zależy to także od naszej fryzury, jednak pamiętajmy o tym, że brąz może nie być dobrym wyborem, jeśli zależy Ci na skutecznym liftingu optycznym twarzy.