Miejska Wigilia w zimowym klimacie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W świątecznej atmosferze spotkali się kraśniczanie na Rynku w Kraśniku, by wspólnie przeżyć miejską Wigilię.

Była więc Ewangelia o narodzeniu Jezusa odczytana przez ks. dziekana Jerzego Zamorskiego, życzenia od posła Kazimierza Chomy, przewodniczącej Rady Miasta Kraśnik Doroty Posyniak i burmistrza Wojciecha Wilka.

W tym roku ze względu na covid bezpośrednio nie składano sobie życzeń. Można było natomiast otrzymać opakowany opłatek jako symbol zbliżających się świąt. Nie zabrakło też słodkości przygotowanych przez kraśnickie seniorki.

Kto zmarzł mógł napić się gorącej herbaty przygotowanej przez pracowników MOSiR, lub ogrzać się w autobusie MPK stojącym na rynku.

Zgonie z zapowiedzią miasto przygotowało też wiele nowych świecących atrakcji na rynku, które mieszkańcy chętnie uwieczniali na zdjęciach.

Wręczono też nagrody w świątecznych konkursach organizowanych przez miejskie placówki. Szczególne wrażenie zrobiły ubrane przez uczniów kraśnickich podstawówek choinki, na które ozdoby wykonali sami a źródłem były materiały poddane odzyskowi. W zamian za to burmistrz wszystkie klasy które zaangażowały się w projekt voucherami na seans do kina i pizzę.

W świąteczno-zimowym repertuarze wystąpił chór "Jubilat" i orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej. Klimatu dodał też sypiący przez kilkanaście minut gęsty śnieg.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze świątecznego spotkania na Rynku.