Ekoland i Veolia rozdały 150 choinek

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bardzo duże zainteresowanie towarzyszyło w Kraśniku świątecznej akcji Ekolandu i Veolii. Zasady były proste: żeby dostać za darmo żywą choinkę w doniczce trzeba było przynieść na wymianę sztuczne drzewko. W ciągu weekendu mieszkańcom Kraśnika rozdano 150 świeżych i pachnących choinek.

- Przygotowaliśmy 100 drzewek, które pozyskaliśmy z plantacji leśnych wokół Kraśnika. Chętnych do wymiany choinek było jednak tak dużo, że już po godzinie akcji w sobotę, zdecydowaliśmy o dokupieniu partii żywych drzewek- mówi Wojciech Wojtaszek, członek zarządu Ekoland sp. z o.o.

Celem akcji było promowanie wśród mieszkańców Kraśnika ekologicznych postaw. Przyniesione na wymianę plastikowe choinki zostaną rozebrane na części a elementy nadające się do recyclingu trafią do odzysku.

- Jesteśmy zadowoleni z tak dużego zainteresowania naszą akcją wśród mieszkańców Kraśnika. Mnie osobiście, najbardziej cieszy, że wiele osób przyszło do punktów wymian choinek z dziećmi, tym samym pokazując jak ważne są dzisiaj sprawy ochrony środowiska naturalnego – mówi Janusz Lewicki, prezes zarządu Veolia Wschód Sp. z o.o.

Veolia Wschód, która zarządza elektrociepłownią w Kraśniku powołała ostatnio z Ekolandem (gospodarka odpadami) spółkę Ekoenergia. Zajmie się ona budową Zakładu Odzysku Energii, czyli nowoczesnej i ekologicznej instalacji, przetwarzającej odpady na energię cieplną i elektryczną.