Kraśnik. Strefa się rozwija, nowe działki czekają na inwestorów

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Atrakcyjne tereny inwestycyjne o łącznej powierzchni ponad 5 hektarów oferuje na sprzedaż Urząd Miasta Kraśnik. Nieruchomości są w pełni uzbrojone i znajdują się na terenie strefy ekonomicznej. Przetargi na ich sprzedaż są w trakcie.

Dostępne działki w ramach Strefy Inwestycji Kraśnik są przeznaczone pod zabudowę produkcyjną lub magazynową. Dodatkowym atutem jest fakt, że jeszcze w tym roku obszar ten zostanie skomunikowany z północną obwodnicą Kraśnika, a niedługo potem z drogą ekspresową S19.

- Konsekwentnie budujemy wizerunek naszego miasta jako miejsca przyjaznego inwestorom. Przedsiębiorcy zawsze mogą liczyć na szerokie wsparcie ze strony władz lokalnych. Miasto oferuje swoją pomoc na każdym etapie prowadzonej inwestycji. Wypracowaliśmy mocne atuty, posiadamy wykwalifikowaną kadrę, bo Kraśnik to miasto z bogatą historią przemysłową, a teraz dochodzi jeszcze coraz lepszy układ komunikacyjny – mówi burmistrz Wojciech Wilk.

Obecnie miasto przygotowało do sprzedaży teren o powierzchni 3,3 ha (cena wywoławcza to 1,7 mln zł) oraz nieruchomość o powierzchni 1,7 ha. Cena wywoławcza w tym przypadku wynosi 910 tys. zł.

W ostatnich miesiącach Kraśnicka Strefa Inwestycji przeżywa intensywny rozwój. W marcu br. warszawska spółka Heron, zajmująca się robotyzacją i automatyzacją procesów przemysłowych, zakupiła blisko 2-hektarową działkę. Inwestor podkreśla, że wybrał nieprzypadkowo Kraśnik, gdyż działa tu od lat grupa entuzjastów robotyki, znana jako Spice Gears.

- Chcemy zbudować firmę, która w oparciu o miejscowych specjalistów, będzie pracowała nad automatyzacją procesów produkcyjnych. To ma być miejsce, gdzie korzystając z potencjału miejscowej kadry będą wymyślane, projektowane i produkowane rozwiązania dla linii produkcyjnych – mówi Ernest Bodziuch, współwłaściciel Heron Sp. z o.o.

Z kolei w kwietniu br. kolejny inwestor, z branży meblowej, zakupił od miasta trzy działki o łącznej powierzchni 4,3 ha. W ciągu 2 lat powstanie tu nowoczesna szwalnia, w której zatrudnienie znajdzie co najmniej 200 osób. Zakład wspólnie wybudują i uruchomią znane w mieście firmy Jokpol i Jobon. Obie należą do niemieckiego koncernu, zajmującego się produkcją mebli tapicerowanych. Jobon od kilku lat posiada w Kraśniku szwalnię. Firma dynamicznie się rozwija, stąd potrzeba zwiększenia mocy produkcyjnych i wybudowania nowej hali.