Wszystkich Świętych. Będzie więcej kursów autobusów i zmiany na ulicach przy cmentarzu

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tradycyjnie już podczas dni związanych z listopadowymi świętami czekają mieszkańców pewne zmiany. Dotyczą one zwiększenia liczby autobusów jakie będą się w tych dniach pojawiać w okolicy dojazdów do cmentarzy, jak i poruszania się przy nich samochodami.

W rejonie cmentarza parafialnego ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicy Żytniej (wjazd od strony ul. Oboźnej). Dojazd do cmentarza od ul. Kościuszki odbywać się będzie ulicami: Pułaskiego, Polną, Mleczarską, Ceramiczną, Cmentarną. Podobnie jak w latach poprzednich ruch w rejonie parkingu przy cmentarzu, aby ułatwić korzystanie z miejsc postojowych, koordynować i nadzorować strażnicy miejscy.

W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych MPK w Kraśniku uruchomi dodatkowe kursy obsługujące kraśnickie nekropolie. W tym roku do obsługi Cmentarzy przewidziano trzy linie, kursujące według następujących tras :

Linia "C": Piłsudskiego - Strażacka - Narutowicza - Mostowa - Lubelska - Urzędowska - Słowackiego - Balladyny -  aleja Niepodległości - Racławicka - Krasińskiego - Gmeinera - Graniczna - Cmentarz Komunalny  (skrócone kursy na odcinku Racławicka - Cm. Komunalny - Racławicka)

Linia "C1": Cegielniana - Kościuszki - Piłsudskiego - Strażacka - Narutowicza - Mostowa - Lubelska - Urzędowska - Słowackiego - Balladyny - al. Niepodległości - Mickiewicza - Mickiewicza Główny - Krasińskiego - Mickiewicza - al. Niepodległości - Racławicka - Krasińskiego - Gmeinera - Graniczna - Cmentarz Komunalny

Linia "C2": Mickiewicza Główny - Mickiewicza - al. Niepodległości - Racławicka - Krasińskiego - Gmeinera - Graniczna - Cmentarz Komunalny

 

Harmonogram kursowania linii dodatkowych:

Sobota 30.10.2021 r.

Linia "C2" obsługiwana w godzinach 07:00 - 15:00 w częstotliwości ok. 60 minut. Razem z linią nr 9 linia zapewni odjazdy do i z Cmentarza Komunalnego w częstotliwości co 30 minut. Dodatkowo na linii nr 9 pojawi się pojemniejszy autobus. Linia C2 obsługiwana będzie pojazdem klasy Mini. Ponadto wykonana zostanie dodatkowa para kursów na linii Cmentarnej "C" (Piłsudskiego - Cm. Komunalny - Piłsudskiego)

Niedziela 31.10.2021 r.

Linia "C2" obsługiwana w godzinach 08:30 - 14:00 w częstotliwości ok. 60 minut. Razem z linią nr 9 linia zapewni odjazdy do i z Cmentarza Komunalnego w częstotliwości co 30 minut. Dodatkowo na linii nr 9 pojawi się pojemniejszy autobus. Linia C2 obsługiwana będzie pojazdem klasy Mini. Ponadto wykonana zostanie dodatkowa para kursów na linii Cmentarnej "C" (Piłsudskiego - Cm. Komunalny - Piłsudskiego)

1.11.2021 r.

Linia C - z częstotliwością ok. 40 minut + kursy skrócone

Linia C1 - z częstotliwością ok. 60 minut

Linia C2 - dodatkowe kursy

Linia 9 - dwie dodatkowe pary kursów

Linia 2 - zamiana większości kursów linii 2 w godz. 7 - 16 na linię nr 7

Szczegółowe rozkłady jazdy dodatkowych linii zostaną umieszczone na przystankach i w autobusach, aktualnie są już dostępne na stronie internetowej - www.mpk-krasnik.pl

Foto MPK Kraśnik