Pierwsze sportowe Gwiazdy w naszej Alei odsłonięte!

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Było uroczyście, wzruszająco i sportowo. W piątek po południu odsłonięte zostały pierwsze gwiazdy w kraśnickiej Alei Gwiazd Sportu. Nagrodzono też zasłużonych działaczy i trenerów.

Z czterech kraśnickich olimpijczyków nie pojawił się tylko Marek Stępień, który mieszka w USA. Połączono się z nim przez internet podczas gali w CKiP, a przy odsłanianiu gwiazd w Kraśniku zastąpiła go mama. Pozostali - Zuzanna Mazurek, Marek Bajan i Jerzy Nieć - własnoręcznie zaprezentowali światu ich gwiazdy umieszczone w alejce naprzeciw Centrum Kultury i Promocji. Każdy z naszych olimpijczyków krótko opowiedział o swoich odczuciach, nie zabrakło przy tym wzruszeń, emocji, podziękowań i wspomnień. Sport to bowiem taka dziedzina życia, której uprawianie wywiera znaczny wpływ na człowieka i na długie lata zapada w pamięć.

Spod Centrum Kultury uroczystość przeniosła się do wnętrza budynku. Tu Mirosław Sznajder zaprezentował sylwetki bohaterów dnia, do których dołączyli jeszcze zasłużeni okolicznościowymi Medalami Burmistrza,  trenerzy i działacze: Leszek Pasieczny, Ryszard Niezabitowski, Zbigniew Biały, Marian Sarna, Grzegorz Mazurek, Aleksander Płatek i Konrad Szmyrgała. Galę uświetniły występy wokalistki Kingi Wołoszyn. Wręczali je oprócz Wojciecha Wilka także przewodnicząca Rady Miasta Dorota Posyniak i starosta Andrzej Rolla.

W holu Centrum znalazła się także krótka prezentacja historii klubów i sekcji sportowych, które najbardziej zasłużyły się w historii miasta. Zaprezentowano też wyróżnione prace w konkursie plastycznym i fotograficznym: "Kraśnik miasto sportu".

Jeśli chodzi o Aleję, to jest to pierwsza jej edycja. Co roku przybywać mają kolejne gwiazdy.

- Niewiele jest miast powiatowych w Polsce, które mogą poszczycić się tak znakomitymi wynikami sportowymi, taką mnogością dyscyplin uprawianych na wysokim poziomie przez całe dekady. To przede wszystkim zasługa ludzi z pasją, ale także inwestycji w obiekty sportowe. - podsumował tę inicjatywę burmistrz Wojciech Wilk.

Jak mówiono w kuluarach nie powinno być problemu ze znalezieniem kandydatur do wyróżnień, bowiem w historii lokalnego sportu osób wyróżniających się było sporo. Jedyna trudność to podjęcie decyzji przez Kapitułę, czyją gwiazdą w danym roku odsłonić.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z piątkowych uroczystości.