Ruszyła Bezpieczna Droga Do Szkoły

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kolejny już raz Stowarzyszenie Rozwój i Bezpieczeństwo, we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz tym razem pod patronatem Burmistrza Miasta Kraśnik ruszyło z akcją "Bezpieczna Droga do Szkoły". Ma ona na celu edukację najmłodszych w poruszaniu się po drogach.

Akcję zainaugurowano we środę 15września przy Szkole Podstawowej nr 6.

W imieniu burmistrza Wojciecha Wilka wziął w niej udział Krzysztof Babisz, kierownik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta.

- To bardzo ważne byście umieli bezpiecznie dojść do szkoły a potem z niej wrócić. Teraz pewnie odprowadzają was jeszcze rodzice, ale za jakiś czas będziecie chodzić do szkoły sami. A na co dzień, nawet gdyby ktoś z waszych najbliższych np. w pośpiechu chciał w nieodpowiednim miejscu przejść przez drogę to zwróćcie im uwagę, bo po dzisiejszym dniu będziecie wiedzieć jak to prawidłowo należy robić -   zwrócił się do biorących udział w akcji najmłodszych uczniów "szóstki" Krzysztof Babisz.

Od lat w promowanie bezpiecznego poruszania się dzieci, szczególnie w drodze do i ze szkoły angażują się członkowie RiB.

- Po raz kolejny odwiedzamy wraz z kraśnickimi policjantami szkoły i przedszkola by uczyć i przypominać najmłodszym jak m.in. bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych. Otrzymują od nas także odblaski, które są ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym oraz plany lekcji z edukacyjnymi elementami - mówi Karol Rychlewski ze Stowarzyszenia Rozwój i Bezpieczeństwo - Dziękujemy też burmistrzowi Wojciechowi Wilkowi za objęcie patronatem naszej akcji oraz dyrektorom i nauczycielom za współpracę.

Oprócz Rychlewskiego w akcję przy SP 6 w środowe przedpołudnie zaangażowali się członkowie RiB: Krzysztof Margiel i Mateusz Kulesza.

Od lat angażują się w nią też policjanci, którzy bezpośrednio edukują dzieci, wiedząc, że jest to dobra "inwestycja" na przyszłość.

- Obserwujemy coraz większą świadomość związaną z poruszaniem się pieszych po ulicach i drogach publicznych, także tą związaną z noszeniem elementów odblaskowych, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, ale też ułatwiają bezpieczną jazdę kierowcom - powiedział uczestniczący w akcji mł. aspirat Paweł Cieliczko, rzecznik kraśnickiej komendy.

Oprócz tematu bezpiecznego przechodzenia przez drogę policjanci przy okazji rozmawiali z dziećmi na temat poruszania się rowerami czy hulajnogami, które jak wynikało z rozmowy są bardzo popularne nawet już wśród tych najmłodszych. Ważne więc, by wiedzieli jak powinni z nich korzystać poruszając się po chodnikach czy przekraczając drogi publiczne.

Jak wyglądała środowa akcja można zobaczyć na naszych zdjęciach.