Aplikacja podpowiada jak segregować odpady

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśnicka firma Ekoland Sp. z o.o. wprowadziła aplikację ekoAPP, która została stworzona, aby ułatwić mieszkańcom segregację odpadów oraz zarządzanie nimi. Bezpłatnie można ją pobrać na telefon komórkowy wchodząc na adres: www.ekoapp.com.pl

- Chcemy w ten sposób pomóc mieszkańcom Kraśnika i gminy Gościeradów w prowadzeniu skutecznej gospodarki odpadami w domach i mieszkaniach. Zależy nam na podniesieniu świadomości dotyczącej właściwej segregacji odpadów, jak jest to ważne dla środowiska naturalnego. Często jest tak, że chcemy segregować, lecz nie do końca wiemy jak to zrobić, dlatego stworzyliśmy aplikację, która pomoże w codziennych wyborach w zakresie segregacji – mówi Wojciech Wojtaszek, prezes Ekoland Sp. z o.o. w Kraśniku.

Dzięki ekoAPP mieszkańcy nie tylko otrzymają niezbędną wiedzę dotyczącą segregacji odpadów. Jej zadaniem będzie również przypominanie o terminach wywozu poszczególnych frakcji, co znacznie ułatwi planowanie domowych obowiązków. Aplikacja podpowie także, gdzie wyrzucić dany odpad oraz wskaże lokalizacje punktów selektywnego zbierania odpadów.

Po zainstalowaniu aplikacji w telefonie, będzie można mogli dodać kilka lokalizacji, dla których będziemy otrzymywać powiadomienia o terminie wywozu poszczególnych frakcji. Ekoapp dla ułatwienia kontaktu z mieszkańcami Kraśnika zawiera także bezpośredni formularz kontaktowy do firmy Ekoland.

Podobna aplikacja została już z powodzeniem wdrożona w Lublinie przez firmę Kom-eko.