Parada klasyków i piknik z okazji urodzin MPK za nami

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ostatnia lipcowa niedziela przebiegła w Kraśniku między innymi pod znakiem historii motoryzacji. Z racji obchodzonych 45. urodzin kraśnickie Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacji zorganizowało piknik nad Zalewem Kraśnickim. Był on też miejsce finiszu II Parady Klasyków.

Parada Klasyków to pomysł Tomasza Franca na to, by lokalni i nie tylko miłośnicy motoryzacji zaprezentowali przed mieszkańcami Kraśnika i naszego powiatu swoje dwu lub czterokołowe „perełki”. To często już zabytkowe, pieczołowicie odrestaurowane pojazdy, ale czasami też używane jeszcze na co dzień, ale już uznawane za kultowe. Prezentacji tej towarzyszy też cel charytatywny – zbiórka środków na leczenie Marka Machaja, który przeszedł porażenie mózgowe.

W tegorocznej paradzie udział wzięło kilkadziesiąt motocykli i samochodów osobowych oraz, w związku z włączenia parady w świętowanie 45 lat MPK, kilkanaście autobusów. Te ostatnie nie tylko zabytkowe lub wiekowe, ale także te najbardziej nowoczesne.

Kawalkada przejechała z Popkowic, przez Zadworze, Urzędów i Dzierzkowice nad Zalew Kraśnicki. Tu wszystkie pojazdy były do dyspozycji uczestników imprezy. Można było je dokładnie obejrzeć, zajrzeć i wejść do środka oraz porozmawiać z właścicielami.

W ramach pikniku dostępne były m.in. wystawa dot. historii MPK, dmuchańce, animacje, grill, atrakcje przygotowane przez wystawców i sponsorów oraz strażacki pokaz ratownictwa drogowego. Impreza przyciągnęła tłumy ludzi i dobra zabawa pewnie trwałaby do wieczora, ale niestety zakłócił ją deszcz.

Zachęcamy do włączenia się do zbiórki środków na leczenie Marka Machaja. Można to zrobić za pośrednictwem fundacji siepomaga.pl. Szczegóły tutaj.

 

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.