W Kraśniku mają powstać mieszkania czynszowe

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O tym że w Kraśniku jest duże zapotrzebowanie na mieszkania wiadomo od lat. Te nowo budowane sprzedają się prawie na pniu. Teraz burmistrz miasta uczynił krok w kierunku budowy mieszkań czynszowych dla tych, których np. nie stać na wzięcie kredytu komercyjnego. Budowa takich bloków mogła by się zacząć w połowie 2023 roku.

We środę w siedzibie Krajowego Zasobu Nieruchomości burmistrz Wojciech Wilk podpisał porozumienie dotyczące budowy mieszkań czynszowych. Powstałyby one w ramach spółki jaką Miasto Kraśnik chciałoby wejść z  KZN.

- Nasz wkład w tej spółce to nieruchomości, na których będą budowane bloki mieszkalne. Przedstawiliśmy propozycję dotyczącą kilku działek, do wyboru w dzielnicy fabrycznej, na Piaskach i na Osiedlu Kolejowym. - powiedział burmistrz Wilk - Chcemy na początku zbudować 200 mieszkań lub więcej, jeśli będzie takie zapotrzebowanie. W sierpniu przedstawię projekty uchwał w tej sprawie - mówi burmistrz Wilk.

Oferta mieszkaniowa będzie skierowana do osób i rodzin, które nie mają zdolności kredytowej, zbyt wysokie zarobki, aby przysługiwało im mieszkanie komunalne, ale mają tzw. zdolność czynszową. Preferowane będą rodziny przynajmniej z jednym dzieckiem oraz osoby starsze. 

Budowa mogłaby rozpocząć się w drugiej połowie przyszłego roku.

Docelowo KZN chce utworzyć tzw. SIM, czyli Samorządową Inicjatywę Mieszkaniową obejmującą takie miasta, jak Kraśnik, Janów i Opole Lubelskie.

foto UMK