Festiwal Maliniaki. Dobra cena, dobra zabawa

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak można by podsumować niedzielny malinowy festiwal w trakcie sezonu owocowego w powiecie kraśnickim. Dobra cena za malinę jaka jest obecnie to powód do świętowania co można było zobaczyć w trakcie imprezy za CKiP.

O trudzie rolników, dobrych plonach i godziwych za nie pieniądzach mówiono podczas mszy św. w intencji plantatorów oraz części oficjalnej na scenie letniej za Centrum Kultury i Promocji.

W powiecie kraśnickim hoduje się ok. 80% maliny w Polsce. Ten rok jak na razie daje powody do radości dla plantatorów, bowiem cena za malinę w okolicach 10 zł za kilogram cieszy. Problemem w niektórych miejscach może być brak rąk do pracy przy zrywaniu owoców.

Imprezę otworzył starosta Andrzej Rolla. Po nim głos zabierał także doradca ministra Przemysława Czarnka Marek Kuna, poseł Kazimierz Choma, wiceburmistrz Kraśnika Piotr Janczarek i wicekurator Eugeniusz Pelak. W imieniu wojewody list odczytał przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel.

Potem nagrodzono i wyróżniono rolników, którzy wyróżniają się w produkcji owoców miękkich.

Następnie przyszedł czas na zabawę. W trakcie bloku artystycznego zaprezentowały się zespoły, wokalistki, grupy taneczne i akrobatyczne z terenu powiatu.

W holu CKiP 63 osoby zaszczepiły się przeciw Covid-19. Chętni mogli spróbować "dachowania" w symulatorze jaki udostępnił WORD. Swój sprzęt prezentowali żołnierze WOT, strażacy i policja.

Ci, którzy odwiedzili imprezę, mogli spróbować też różnorakich smakołyków, jakie oferowały stoiska przygotowane przez część gmin powiatu. Długie kolejki ustawiały się do licznych stoisk gastronomicznych czy atrakcji dla dzieci, co świadczy o tym, że mieszkańcy tęsknili do imprez i zabawy w plenerze.

Na koniec malinowego wieczoru wystąpił zespół Loka, który rozbujał zgromadzoną pod sceną publiczność. A jak świętowano tego dnia możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.