Kraśnik się spisuje

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - największe badanie statystyczne realizowane raz na 10 lat. Jeszcze przez około dwa i pół miesiąca można się spisać przez internet.

Podstawową i najwygodniejszą metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Pozwala na dostęp do formularza spisowego o dowolnej porze, a w przypadku niedokończenia ankiety można w ciągu kilku dni zalogować się ponownie, by zakończyć jej wypełnianie. Każda osoba może przekazać informacje wykorzystując w tym celu dowolne urządzenie z dostępem do Internetu  – smartfon, tablet, laptop lub też komputer stacjonarny. Dla osób, które chciałyby same się spisać, a nie mają takich możliwości technicznych, Urząd Miasta Kraśnik uruchomił dwa punkty spisowe. W Urzędzie przy ul. Lubelskiej – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu; w Centrum Kultury i Promocji – czynny w lipcu od poniedziałku do środy od 15.00 do 17.00.

Przez Internet można się spisać do końca trwania spisu, czyli do 30 września 2021 r., chyba że wcześniej skontaktuje się z Państwem rachmistrz. W takim przypadku obowiązkowe jest podanie informacji rachmistrzowi. Każda z osób podlegających spisowi może również podać informacje w spisie przez telefon – wystarczy zadzwonić na Infolinię  spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

UDZIAŁ W SPISIE JEST OBOWIĄZKOWY. Za niedopełnienie tego obowiązku lub odmowę udziału w spisie można zostać ukaranym grzywną do 5 tys. złotych.

Więcej informacji o spisie można znaleźć na stronie:  spis.gov.pl.