Bicykliada 2021. W tym roku padł frekwencyjny rekord. FOTO

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Organizatorzy niedzielnej imprezy rowerowej nie spodziewali się że aż tylu chętnych będzie chciało wziąć udział w tradycyjnych rajdach po terenie powiatu ze startem i metą w Dzierzkowicach. Ostatecznie po przygotowanych trasach przejechało ponad 370 uczestników w różnym wieku.

Po roku przerwy impreza współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz gminę Dzierzkowice wróciła do letniego kalendarza. I jak się okazała czekało na nią bardzo wielu, bowiem frekwencja znacznie przewyższyła tę ostatnią. W niedzielę padł bowiem rekord i na starcie trzech tras: family, fun i mega stanęło ponad 370 uczestników.

Po przejechaniu swoich kilometrów czekał na nich piknik, w międzynarodowym towarzystwie delegacji mieszkańców z Węgier i Rumunii, których można było zobaczyć i usłyszeć w pokazach tanecznych i wokalnych. Na letniej scenie zaprezentowali się także mali i duzi artyści także z gminy Dzierzkowice.

Była też pyszna grochówka, grill, przysmaki regionalne a dla dzieci wata i popcorn oraz dmuchańce. Można też było podziwiać samochodowe klasyki.

A pod koniec imprezy rozlosowano wśród uczestników nagrody: pięć rowerów ufundowanych przez sponsorów, oraz gadżety rowerowe i podarunki od sklepu Lewiatan.

Świetnie połączono więc rekreację na dwóch kółkach oraz dobrą zabawę dla wszystkich.

A jak wyglądało niedzielne popołudnie w Dzierzkowicach możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.