Uwaga, utrudnienia na rondzie. Część dróg zostaje zamknięta

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W związku z rozpoczętą kilka tygodni temu przebudową ronda Żołnierzy Wyklętych od środy 14 kwietnia nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu dla ulic: Mostowej, Narutowicza, Struga, Jagiellońskiej.

Objazdy i utrudnienia w ruchu związane są z rewitalizacją starej dzielnicy Kraśnika. Na rondzie przy ul. Mostowej powstaje nowoczesne centrum przesiadkowe dla komunikacji publicznej wraz z niezbędną infrastrukturą i zapleczem (mini dworzec autobusowy).

Od tego dnia ulica Mostowa zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów i pieszych a ulice Narutowicza i Struga będą ulicami dwukierunkowymi. Zamknięte zostaje skrzyżowanie ulic Jagiellońskiej, Lubelskiej, Mostowej i Struga a ruch odbywał się będzie dwukierunkowo jedynie pomiędzy ulicami Lubelską i Struga. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Lubelskiej od strony ul. Jagiellońskiej, a także wyjazdu z ul. Jagiellońskiej na ulicę Lubelską.

Objazdy do ul. Oboźnej dla jadących od drogi krajowej nr 19 ulicą Lubelską poprowadzone zostały ulicami: Struga, Narutowicza, Strażacką, Piłsudskiego, Kościuszki, a następnie Żytnią dla pojazdów pow. 3,5t, a dla pojazdów do 3,5t - ulicami Struga, Narutowicza  i ponownie ul. Lubelską. Utrudnienia potrwają kilka miesięcy.

- Przepraszam wszystkich mieszkańców za utrudnienia związane z poruszaniem w tej części miasta – mówi burmistrz Wojciech Wilk. – Aktualnie nakładają się na siebie dwie duże inwestycje drogowe w naszym mieście, bo w dzielnicy fabrycznej i okolicy osiedla Piaski trwa też budowa obwodnicy północnej. Oba te projekty będą miały znaczący wpływ na polepszenie układu komunikacyjnego w Kraśniku i docelowo pozytywnie wpłyną na komfort jazdy i sprawność przemieszczania się kierowców. Proszę o cierpliwość, bezpieczną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na znaki.

Poniżej zmiany jakie będą obowiązywać naniesione na zdjęcie ronda.