Spółdzielnia zbudowała parking, miasto remontuje drogę

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Brak miejsc parkingowych to jedna z bolączek kierowców i administratorów osiedli w miastach. Także u nas. Kolejną inwestycję wychodząca naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców - właścicieli aut zrealizowała kraśnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc”. W tym tygodniu rozpoczął się też remontowana drogi osiedlowej przy której znajduje się nowy parking. Ta inwestycja jest realizowana na zlecenie Miasta Kraśnik.

Chodzi o teren zlokalizowany na osiedlu Zarzecze między blokami Koszarowa 10 i Koszarowa 12. Wspomniany parking został wybudowany przy pierwszej ze wspomnianych nieruchomości.

- Mamy nadzieję, że mieszkańcy z zadowoleniem odbierają kolejną tego typu inwestycję, ponieważ liczba aut na osiedlu z roku na rok rośnie, a kierowcy nie mając alternatywy, wybierają parkowanie na miejscach do tego nie przeznaczonych. Przy okazji budowy miejsc postojowych powstały też dwa nowe chodniki, wygodnie prowadzące do jezdni i miejsc postojowych – mówi Piotr Szumny, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”.

Warto wspomnieć, że to nie jedyna zrealizowana w ostatnim czasie taka inwestycja i z pewnością nie ostatnia na terenie SM Pomoc.

Z zadowoleniem mieszkańcy powinni też przyjąć rozpoczętą właśnie modernizację drogi prowadzącej między blokami Koszarowa 10 i Koszarowa 12 wgłąb osiedla. To trasa dojazdowa nie tylko dla mieszkańców okolicznych nieruchomości, ale także między innymi do siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Realizacja tej inwestycji to konsekwencja ubiegłorocznego głosowania mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kraśnik. Projekt modernizacji drogi zwyciężył w okręgu V.

- Jeśli planujemy jakąś inwestycję, to najpierw szukamy możliwości sfinansowania jej, przynajmniej częściowo, ze środków zewnętrznych. Na podobnej zasadzie podejmujemy współpracę z innymi podmiotami, np. spółdzielniami mieszkaniowymi. Cieszę się, że mogliśmy połączyć siły z zarządem SM „Pomoc” i w ten sposób powstał nie tylko parking, ale także wyremontowana zostanie w tym miejscu droga – mówi burmistrz Wojciech Wilk.

Koszt inwestycji przekracza co prawda środki zarezerwowane na ten cel w ramach BO, ale magistrat zdecydował się ją zrealizować.

- Dziękujemy, że burmistrz uwzględnił nasze uwagi, co do zakresu remontu tej drogi i na ten cel przeznaczy dodatkowe środki - dodaje prezes Szumny.

Zadanie kosztować będzie 89 tys. zł, a wykonuje je kraśnicka firma Wod-Bud.