Nadzieja w młodych. Darmowe lekcje m.in. o smogu

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czystość powietrza, ochrona środowiska to ważne tematy w dzisiejszych czasach. Veolia term wspólnie z Airly, przygotowały dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych specjalne lekcje prowadzone w formule online, realizowane w ramach "Powietrznej Akademii".

Lekcje prowadzone będą przez edukatorów w lekkiej i atrakcyjnej dla uczniów konwencji. W ramach nich zaprezentowane zostaną ciekawe doświadczenia chemiczne,  wyjaśniające w przystępny sposób jakie są powody zanieczyszczenia powietrza, jak powstaje smog i jaki ma wpływ na zdrowie, jakie są ekologiczne źródła energii, co to jest energia odnawialna, co robić aby oszczędzać energię itp.

Aby wziąć udział w takiej lekcji zainteresowane klasy, nauczyciele czy uczniowie muszą się zarejestrować  poprzez formularze dostępne w linkach Wtorek, 1 Grudnia 2020 g. 10.00 i Piątek, 4 Grudnia 2020 g. 10.00.

Powietrzna Akademia to lekcje online na platformie ClickMeeting. Każda lekcja trwa ok 45 min. W wiadomości zwrotnej, wysłanej na podany adres mailowy po rejestracji znajdzie się instrukcja oraz odnośniki do zajęć edukacyjnych.