Budżet Obywatelski. Głosowanie tylko online

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W poniedziałek 26 października rusza głosowanie w kraśnickim Budżecie Obywatelskim. 12 wniosków z 41 złożonych w Budżecie Obywatelskim na 2021 rok nie przeszło weryfikacji, w tym dwa formalnie. W związku z tym BO nie będzie na terenie domków jednorodzinnych. W związku z koronawirusem burmistrz zdecydował, że oddawać głosy będzie można tylko przez internet.

Wszystkich projektów na edycję 2021 zgłoszono 41. Najwięcej - 12 - w Dzielnicy I (płn.-zach. część dz. fabrycznej), najmniej  - w Dzielnicy III (domki jednorodzinne) - 1 wniosek. Niestety został on odrzucony, więc Budżetu Obywatelskiego w tej dzielnicy nie będzie.

Odrzucone zostały następujące projekty: Administracyjne zajęcie pasa drogowego i budowa chodnika przy ul. Wyszyńskiego, Miejskie Sady i Ogrody (dzielnica I), Remont powierzchni ulicy Nałkowskiej (dzielnica III), Asfaltowa ścieżka rowerowa dookoła zalewy kraśnickiego, Remont i rozbudowa parkingu przy ul. Rumiankowej 6B (Dzielnica IV),  Budowa parkingu przy ul. Dworaka, Modernizacja schodów prowadzących do budynku przy Al. Tysiąclecia 3B (dzielnica V), Książka dla Biblioteki, Naprawa ogrodzenia na działce nr 450 przy ul. Narutowicza (dzielnica VI), S_E_R_D_U_C_H_O !!! Pojemniki na nakrętki plastikowe, Budowa chodnika przy ul. Towarowej wraz z rewitalizacją zieleni, Budowa oświetlenia ulicy Wojskowej (dzielnica VII).

- Najczęstszą przyczyną odrzucenia wniosku był przeszacowany budżet projektu, który  przekraczał kwotę 55 tys. zł przewidzianą w BO. Były też przypadki, kiedy przeszkodę stanowiła własność gruntu, tzn. miasto jest tylko współwłaścicielem nieruchomości albo ma ona prywatnego właściciela. - poinformował Daniel Niedziałek z Urzędu Miasta w Kraśniku.

Ze wszystkimi projektami na które można oddać swoje głosy można zapoznać się tutaj.

Teraz czas na głosowanie, które odbędzie się w dn. 26-30 października. Już drugi rok będzie można swój głos oddać internetowo bez wychodzenia z domu logując się na stronie krasnik.budzet-obywatelski.org. Jak się okazuje, to jedyna możliwość oddania głosu w tym roku, bowiem burmistrz w piątek 23 października zdecydował, że punkty głosowania stacjonarnego nie zostaną otwarte.

- Bezpieczeństwo mieszkańców, w obliczu ciągle rosnącej liczby zakażeń, jest oczywiście absolutnym priorytetem. Dotyczy to zwłaszcza starszych osób. Dlatego trzy punkty głosowania stacjonarnego (CKiP, MBP na osiedlu Piaski, Urząd Miasta) nie zostaną uruchomione. – zdecydował  burmistrz Wojciech Wilk.