Budżet Obywatelski 2020. Zobacz co zgłosili kraśniczanie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zakończyła się formalna weryfikacja projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Z 41 projektów tylko dwa nie przeszły weryfikacji formalnej. Reszta oceniana jest obecnie pod względem merytorycznym.

Projekty wymyślone przez Kraśniczan są tym razem bardzo różnorodne: od tych związanych z bezpieczeństwem (m.in. monitoring i oświetlone przejścia dla pieszych), przez sportowe (m.in. stroje i sprzęt sportowy, skateparki), związane z czworonogami, zakupem instrumentów muzycznych, po szkolne centrum innowacji, oświetlenie czy naprawę dróg (np. zmiana nawierzchni na ścieżce rowerowej na zalewie).

Najwięcej projektów - 12 zgłoszono w Dzielnicy I (płn.-zach. część dz. fabrycznej), najmniej  - w Dzielnicy III (domki jednorodzinne) - 1 wniosek.

Zgłaszanie projektów zakończyło się w poniedziałek 5 października. Potem zostały one zweryfikowane pod względem formalnym. Do piątku 16 października powinniśmy poznać projekty po sprawdzeniu pod względem merytorycznym, na które ostatecznie będziemy głosować będziemy od 26.10. do dnia 30.10.

A co zgłosili kraśniczanie w BO na 2021 rok możecie przeczytać tutaj.