Szkoła w Księżomierzy pracuje zdalnie. Jeden z nauczycieli ma koronawirusa

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od dziś (środa 7 października) z powodu potwierdzonego przypadku Covid-19 wśród pracowników Zespołu Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzy dyrekcja placówki wprowadziła na ponad tydzień nauczanie zdalne.

Stosowny komunikat ukazał się na stronie szkoły.

- W związku z potwierdzonym w Naszej szkole przypadkiem Covid-19, po uzyskaniu zgody Wójta Gminy Gościeradów i opinii Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kraśniku zawieszam wszystkie zajęcia szkolne w klasach od 1 do 8 szkoły podstawowej na okres od dnia 07.10 2020 r. (środa) do dnia 16.10.2020r. (piątek). - poinformował dyrektor placówki Krzysztof Wronka.

W okresie zawieszenia zajęć prowadzone będzie nauczanie zdalne zgodnie z Organizacją Zdalnego Nauczania w roku szkolny 2020/2021.

W najbliższym czasie opracowany ma zostać harmonogram lekcji online, prowadzonych za pomocą platformy Teams. O harmonogramie zajęć w poszczególnych klasach uczniowie i Rodzice zostaną poinformowani za pomocą dziennika elektronicznego.

Zajęcia w przedszkolu i klasie "0" odbywają się natomiast normalnie ale jak informuje dyrekcja "w trosce o bezpieczeństwo dzieci  (i ich rodzin) oraz ze względów organizacyjnych (nauczyciele na zwolnieniach lekarskich) nie będzie jednak w obecnym tygodniu zajęć prowadzonych przez nauczycieli szkoły podstawowej: tj.: religii, języka angielskiego (w tym czasie będą zajęcia wychowania przedszkolnego)".