Księżomierz. Ksiądz proboszcz zarażony koronawirusem, kościół zamknięty

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ostatnich dniach liczba zakażonych Covid-19 w całej Polsce niestety szybko rośnie. Chorych przybywa także na naszym terenie. Ostatnio koronawirusa wykryto między innymi u proboszcza Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Księżomierzy. Kościół został zamknięty.

– Kochani piszę, że badanie potwierdziło u mnie Covid i stąd piszę dla bezpieczeństwa, że od jutra, 4 X kościół będzie zamknięty pewnie na tydzień. I kto miał ze mną kontakt, a źle się czuje niech się zgłosi do powiatowej stacji epidemiologicznej. Przetrzymamy to razem i modlitwą się wspieramy – poinformował wczoraj w mediach społecznościowych ksiądz proboszcz.

W związku z zaistniałą sytuacją kraśnicka Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna poszukuje osób, które w ostatnim czasie miały kontakt z księdzem lub uczestniczyły w nabożeństwach w Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Księżomierzy.

Jeśli wspomniany kontakt lub uczestnictwo we mszy miały miejsce w dniach od 21.09.2020- 25.09.2020 to należy obserwować swój stan zdrowia, a w razie wystąpienia objawów o zgłosić się do swojego Lekarza POZ i poinformować iż miało się kontakt z osobą z dodatnim wynikiem w kierunku COVID-19. Jeżeli taki kontakt miał miejsce w dniach 26.09.2020 – 03.10.2020 należy telefonicznie skontaktować się z Sanepidem w Kraśniku.